MajandusUudised

Adven ostab karbipapitootja Pankaboard energiatootmise

Print Friendly, PDF & Email

Soomes, Eestis, Rootsis ja Lätis tegutsev energiakontsern Adven ostab Ida-Soome karbipapitootja Pankaboard energiatootmisseadmed ja hakkab Pankaboardile papi tootmiseks vajalikku auru teenusena tarnima. Taastuvenergiaallikatest energiat tootva Pankaboardi energiajaama võimsus on 33 MW. Sellest saab Adveni üks suuremaid käitisi.

Pankaboard on maailma juhtiv paksu volditava karbipapi ja katmata karbipapi tootja. Ettevõte on Põhja-Karjalas Lieksa piirkonnas üks suuremaid ja ühtlasi piirkonna suurim tööandja. 160 töötajaga firma ekspordib enamiku toodetud karbipapist rohkem kui 500 kliendile 65 riigis. Energiatootmisüksuse müümine Advenile moodustab ühe osa firma kasvustrateegiast. Nimelt soovib Pankaboard edaspidi keskenduda oma põhitegevusele – karbipapi tootmisele. Energiaüksuse müümine võimaldab ettevõttel kasutada vabanenud ressursse edasiseks kasvuks.

Pankaboardi energiaüksuses kasutatakse energia tootmiseks 80% ulatuses kodumaist tahket biomassi. 20% kütusest on pärit papi tootmisel tekkivatest jääkmaterjalidest (puukoor, reovee käitlemisel tekkiv reoveesete).

Adven plaanib pärast ostutehingu sõlmimist suurendada energiakeskuse tõhusust ja uuendada selle automaatikasüsteemi.

Adven on Põhjamaade ja Balti riikide juhtiv energia- ja veeteenuste pakkuja. Firma tugevus on tööstusettevõtete ja äriklientide vajadustele vastavate lokaalsete energiakeskusete arendamine. Kokku haldab Adven üle 300 energiakeskuse koguvõimsusega 1900 MW. Eestis opereerib ettevõte mitut suurt biokütuse- või maagaasikatlamaja ja koostootmisjaama. Firma kliendid Eestis on näiteks E-Piim, AS Rakvere Farmid, Rannarootsi Lihatööstus, AS Põltsamaa Felix, AS Bauroc, Rocca al Mare Kaubanduskeskus, Saku Suurhall, Viimsi SPA, Põltsamaa ja Rakvere linn. 2017. aastal avas Adven hakkpuidukatlamajad Laagri ja Loo alevikus. Saue tööstuspiirkonda Tule ja Kasesalu tänava vahel asuvale kinnistule valmib hakkpuidukatlamaja, mis hakkab teenindama kogu linna kaugküttevõrku.

Keskkonnameedia

Foto: Pexels