UudisedVesi

Jaan Karu pälvis Eesti Vee-ettevõtete Liidu Elutöö auhinna

Print Friendly, PDF & Email

Eesti Vee-ettevõtete Liidu (EVEL) 2019. a Elutöö auhinna pälvis Tallinna Tehnikaülikooli emeriitdotsent Jaan Karu. Auhinna Aasta Veetegu sai AS Tallinna Vesi joogivee jagamise eest avalikel üritustel. Auhinnad anti üle novembri keskel Viljandis Pärimusmuusika Aidas toimunud traditsioonilisel tänuüritusel. 

Jaan Karu pärjati Elutöö auhinnaga

Elutöö auhinna pälvinud emeriitdotsent Jaan Karu on alates 1970. aastast töötanud Tallinna Tehnikaülikoolis inseneri, teaduri ja õppejõuna. Tema käe all on õppinud sadu vee- ja kanalisatsiooniinsenere. Jaan Karu on pühendanud ennast joogivee käitlemise temaatikale nii õppejõu kui uurijana ning andnud välja veekäitlusalase raamatu “Veevärk“, mis on oluline õppevahend üliõpilastele ja käsiraamat veeinseneridele.

Peale ülikoolitöö korraldab Jaan Karu joogivee proovivõtjate koolitust ja on osalenud õppejõuna Eesti Vee-ettevõtete Liidu ellu kutsutud operaatorite kutseõppes Järvamaa Kutsehariduskeskuses. Endised õpilased on Jaan Karu iseloomustanud kui muhedat õppejõudu, kes eristus teistest õppejõududest lahedama suhtumise poolest, mis ei tähendanud seda, et ta poleks olnud nõudlik.

2018. aastal pälvis Elutöö auhinna TTÜ professor Enn Loigu ja 2017. aastal AS Paide Vesi juht Jaan Madis.

AS Tallinna Vesi pälvis auhinna Aasta Veetegu

Suvehooajal jagas AS Tallinna Vesi  joogivett  kümnetel avalikel spordi- ja kogukonnaüritustel, näiteks Stamina tervisejooksu ja -kõnnisarja üritustel, Vanalinna päevadel, Eesti Spordiselts Kalev võimlemispeol, Tallinna Tänavatoidu Festivalil ja Uue Maailma Festivalil. Lisaks täideti Pelguranda rajatud kogukonnaaia kastmispaaki. Laulu- ja tantsupeol paigaldas Tallinna Vesi Kalevi staadionile ja Tallinna lauluväljakule joogiveepudelite täitmiseks veepaagid. Ainult sellel üritusel jagati ca 100 m³ vett. Tänu sellele hoiti ära ligi paarisaja tuhande 0,5 liitrise plastpudeli prügi hulka jõudmine.

Auhinnad Ühistegevusse Panustaja ja Tunnustatud Töötegija

Ühistegevusse panustajatena pälvisid tunnustuse AS Tallinna Vesi peatehnoloog Kristiina Soovik ja keskkonnateenuste juht Maris Pever, AS Haapsalu Vesi reoveepuhasti juhataja Ando Laanesoo ja AS Tartu Veevärk tootmisjuht Indrek Hiiemäe.

Tunnustatud töötegija kategoorias said pärjatud AS Paide Vesi dispetšer-laohoidja Anneli Nurmik, Põlva Vesi reoveepuhastuse operaator Heino Saal, AS Pärnu Vesi elektriseadmete remondi- ja hoolduselektrik Heiki Rõa, OÜ Saarde Kommunaal veemajanduse juhataja Rein Andre, AS Haapsalu Vesi reoveepuhasti juhataja Ando Laanesooning AS Emajõe Veevärk kollektiiv.

2019. aasta auhinnale Aasta Veetegu kandideeris kaks tegu ning Elutöö auhinnale kolm inimest. Mõlemas kategoorias valisid nominentide seast võitjad välja elektroonilise hääletuse teel EVEL liikmed (69 veemajandussektori ettevõtet). 

Elutöö auhinna väljaandmisega soovib Eesti Vee-ettevõtete Liit tunnustada inimest, kes on Eesti veemajandussektori arengule pühendanud tähelepanuväärse osa oma elust ja tööalasest tegevusest ning jätnud tunnustust vääriva jälje veemajanduse arengusse. Auhinnaga Aasta Veetegu soovitakse tunnustada hea joogivee ja/või puhta keskkonna nimel tehtud tegusid ning tutvustada neid laiale üldsusele. Auhind Ühistegevusse Panustaja väljaandmisega soovib EVEL tunnustada ja väärtustada ühistegevussse silmapaistvaid panustajaid. Autasu Tunnustatud Töötegija väljaandmisega soovib EVEL tunnustada ja väärtustada tööinimest, kes on EVEL liikmes-ettevõttes töötades pühendanud tähelepanuväärse osa oma elust vee-ettevõtluse eeskujulikuks toimimiseks.

Allikas: EVEL

Fotol on Elutöö auhinna saanud Jaan Karu ja EVEL tegevjuht Pille Aarma. Foto: EVEL