MajandusUudised

Eesti puiduettevõtted tutvustavad Hiinas kõrge lisandväärtusega puittooteid

Print Friendly, PDF & Email

Läti, Eesti ja Soome puidusektori ettevõtteid ühendav ekspordiprojekt LEF Network to China avas märtsi lõpus Hiinas Changzhou linnas puittooteid tutvustava näituseruumi. Puitehitusele keskenduvas showroomis esitletakse nii puitmajade, puidust saunade, puitmööbli, puidust interjööri kui eksterjööri tellimise võimalusi.  

Hiina kasvav majandus, suurenev elanikkond ning linnastumine hoiab riigi ehitussektori pidevas kasvus. Gresham House`i puidukasutuse mahtude prognooside raport 2050. aastaks toob välja, et Hiina on sisenemas suurde eeslinnade ehitamise ajajärku. Alates 2015. aastast on puidukasutus Hiina ehituses märkimisväärses kasvutrendis ning puidukasutus suureneb ka tulevikus. See loob täiendavaid ekspordivõimalusi ka Euroopa ettevõtetele sh Eesti puitmajatootjatele.

Eesti puitmajasektori ettevõtetest on varasemalt Hiinas kanda kinnitanud Saare Erek As, kes avas 2018. aastal Hiinas Hubei provintsis Jimgeni linnas oma puitmajade valmistamise tehase. 2018 – 2021 toimunud LEF ekspordiprojekti toel kaardistasid turu võimalusi ning sisenemise strateegiaid ka Palmatin OÜ, Arcwood, Rait AS, Estopuit OÜ, Puidukoda OÜ, Forestcom OÜ ja Toftan AS, kelle tootenäidised jõudsid eelmises kvartalis ühistegevuse tulemusel Hiina.

Eesti, Läti ja Soome puittooteid tutvustatakse pop-up näitueruumis

LEF projekti Eesti koordinaator Annika Kibus toob välja, et koroona-aasta on muutnud märkimisväärselt traditsioonilisi B2B koostöövorme ning turule sisenemiseks tuli leida uusi võimalusi. „Hiina turule sisenemine on kahtlemata keeruline,“ ütleb Kibus ja lisab, et kahe regiooni kultuuri- ja äritavade erinevused ei võimalda sageli korraldada isegi tulemuslikke online kohtumisi. „Selgeks sai see, et ilma kohalolekuta on pea võimatu Hiinas äri või müüki alustada,“ lisab Kibus.

Reisipiirangute tingimuses nägid projekti partnerid ainsa võimalusena tarnida näidistooted Hiina ning hankida kõrvale usaldusväärne kogemustega müügiagent. Mõttest sai alguse pop-up esindusruumi kontseptsioon, mis tutvustab Läti-Eesti-Soome puidupõhiseid tooteid Hiinas ning annab võimaluse luua projekti ettevõtjatele otsekontakte.

Tarmo Tamm, projektis osalenud Arcwoodi juhatuse liige, leiab, et praegused projekti tegevused on niivõrd kauge ja suure turu puhul heaks alguspunktiks. „Turule sisenemise eelduseks on olla sihtturul hästi presenteeritud.“ Arcwood saatis Hiina CLT hoone miniatuurse mudeli. „Loodame, et ettevõtmine kannab vilja ning kohalik müügiagent suudab kontaktide seast ka meile potentsiaalseid kliende püüda.“

Tänaseks on esindus- ja näituseruum avatud Shanghai lähistel edasimüügi partneri Chanhzhou KiHome Living Co uues näidismajas. Pidulikul avamisel osalesid kohalikud ettevõtjad, äriühingud, arhitektid, omavalitsuse ja saatkondade esindajad ning Changzhou linnapea.

Avatseremoonia tõi välja kahepoolsete ärisuhete arendamise vajaduse ning puitehituse mahtude kasvatamise olulisuse kestliku ja keskkonnasäästliku tuleviku loomisel. Enne näidistoodete showroomi jõudmist eelnes nende esitlemine ka Shanghai rahvusvahelisel ehitusmessil 24.-26. märtsil, kus Eesti, Läti ja Soome kõrge lisandväärusega puittooteid tutvustas projekti müügiesindaja Hiinas Ying Feng.  

LEF Network to China projekt

LEF Network to China projekti eesmärk on toetada kõrge lisandväärtusega puidupõhiseid tooteid (puitmajad, sisekujundus- ja ehitusmaterjalid, puidust aknad-uksed jne) valmistavate Eesti, Läti ja Soome ettevõtete sisenemist Hiina turule. Projekti raames saavad ettevõtjad suurendada oma teadmisi, oskusi ja kogemusi Hiinast kui sihtturust ning sealsest ärikeskkonnast. Projekti juhtpartner on Läti Kaubandus-Tööstuskoda, partnerid Eesti Kaubandus-TööstuskodaLäti Puitehituse Klaster, Eesti Puitmajaliit ja Satakunta Rakenduskõrgkool Soomest. Projekti tegevuste elluviimist rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist läbi programmi Central Baltic Program 2014-2021.

Allikas ja foto: Eesti Puitmajaliit