UudisedVesi

Eesti fotokunstnik sai näituse loomiseks inspiratsiooni Villeroy & Bochi toodetest

Print Friendly, PDF & Email

Mitmete tiitlite ja auhindadega pärjatud Eesti foto- ja cinemagraaf Virgo Haan sai valmis põneva virtuaalse kunstinäituse, mille loomisel olid talle inspiratsiooniks ja muusadeks modellide asemel hoopis Villeroy & Bochi innovaatilised vannitoatooted. Näitus koosneb cinemagraphidest ehk liikuvatest piltidest, millel on keskseteks karakteriteks Villeroy & Bochi vann, valamud, dušialused ning isegi WC-pott.

Näituse esmaesitlus toimus septembris 2020 Fotografiska Tallinnas ja aprillis 2021 avati näitus ka virtuaalse galeriina, mida saavad külastada kõik kunstihuvilised. Kunstiteosed on üleval ka Villeroy & Bochi salongis Tallinnas, kus on võimalik staatilised pildid nutitelefonis Artivive liitreaalsusrakendusega samuti „ellu äratada“.

Virgo Haan on fotograaf, kes on viimased kümme aastat tegelenud cinemagraphi ehk liikuva foto efektiga. Teda on tunnustatud ka Flixel Wizard tiitliga, mis on liikuvate fotode maailmas kõrgeim võimalik autasu. Cinemagraph on foto, kus osa sellest liigub nagu pildid Harry Potteri filmis. Sellest filmist sai Virgo ka inspiratsiooni oma esimeste cinemagraphide loomiseks.

„Villeroy & Boch Bath PhotoArt on huvitav segu kunstist ja tootefotodest, kus minu piltide inspiratsiooniks ja muusadeks olid Villeroy & Bochi tooted ning nende innovaatilised omadused. See kõik ei pruugi esialgu kõlada võib olla väga põnevalt, kuid kombinatsioonis eriliste toodete ning väga „vabade kätega“, mis mulle jäeti, tekkis näitus, mida ma loen kindlasti üheks oma lemmikprojektiks viimaste aastate jooksul. Ma tänan meie modelli Kseniia Satarovat ja meigikunstnikku Janika Slepnjovat ning loomulikult ka Villeroy & Bochi suurepärase koostöö eest!“ räägib autor Virgo Haan näituse saamisloost.

Näitus Bath PhotoArt valmis koostöös Villeroy & Bochi Eesti esindusega

Näituse idee ja lahendus said teoks Virgo Haani ja Villeroy & Boch Eesti esinduse koostööna. „Kaasaegne sanitaartehnika ja vannitoasisustus on midagi palju enamat kui lihtsalt valamud, dušid, segistid ja vannid. Õnneks inspireerisid meie mitmed tooted, nagu purunemiskindlad ja mustust hülgavad valamud ning pesufunktsiooniga „paberivaba“ WC-pott Virgot looma tõeliselt unikaalseid kunstiteoseid,“ kommenteeris Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti müügi- ja turundusjuht Aivi Paju.

Nii sündisidki põnevad teosed nagu näiteks „Between Good and Evil“, mis kujutab igavesti kestvat hea ja kurja võitlust, vastandades suure haamri ja põleva peaga modelli Villeroy & Bochi kriimustus- ja löögikindla köögivalamuga, ning teos „Managing SoMe“, millel modelli käes olevast telefonist mustust hülgavasse CeramicPlus pinnatöötlusega valamusse purskuv must vedelik sümboliseerib sotsiaalmeedia pahupoolt.

Allikas ja foto: Villeroy & Boch