Innovatsioon

ABB Grupp sai 30 miljoni dollari suuruse tellimuse satelliidipilditehnoloogiale, mis aitab tuvastada keskkonnamuutusi peaaegu reaalajas

Print Friendly, PDF & Email

ABB Grupp sai 30 miljoni dollari suuruse tellimuse Kanada andme- ja analüüsiettevõttelt EarthDaily Analytics Corp. järgmise põlvkonna multispektraalsete pildistamissüsteemide arendamiseks ning tootmiseks. Pildistamissüsteemid on kavas paigutada kümnele satelliidile Maa orbiidil. Nende abil on võimalik tuvastada keskkonnamuutusi praktiliselt reaalajas. ABB jaoks on tegemist suurima tellimusega kosmosealasest erasektorist.

Multispektraalsed pildistamissüsteemid koguvad andmeid kindlatel valgussagedustel laias spektris. Satelliitide võrk EarthDaily Constellation suudab pakkuda kvaliteetset kujutist 22 spektriribas eraldusvõimega kuni viis meetrit.

„Praegused maavaatlussatelliitide süsteemid pakuvad kas kõrget pildikvaliteeti madala katvusega või madalat pildikvaliteeti suure katvusega. EarthDaily Constellation võimaldab kõrge pildikvaliteedi ja rikkaliku spektriribade mitmekesisuse koos igapäevase globaalse katvusega – midagi, mida pole kunagi varem saavutatud. ABB pikaajaline edu kosmoseandurite ja Maa seire valdkonnas ei anna meile mitte ainult oma klassi parimat tehnoloogiat, vaid ka kindlustunnet, mis tuleneb tihedast koostööst juhtiva tehnoloogiaettevõttega,“ märkis EarthDaily Anatlyticsi tegevjuht Don Osborne.

Kui ABB tehnoloogia on satelliitidel kasutusele võetud, jäädvustab see pidevalt pilte planeedi maismaamassist ja suurtest merealadest, kui satelliidid tiirlevad ümber Maa. EarthDaily Anatlyticsi tehisintellektil põhinev analüüsisüsteem töötleb seejärel nendelt piltidelt kogutud andmeid mis tahes salvestatud muudatuste põhjal ja loob praktilisi teadmisi, mis sisaldavad teavet Maa ökosüsteemide olukorra ning kliimamuutuste mõju ja arengute kohta.

Peale kliimamuutuste kohta ülevaate andmise võivad mõõtmised aidata teadlastel lahendada teisigi suuri väljakutseid – alates põllukultuuride tervise jälgimisest kuni metsatulekahjude trajektooride prognoosimiseni. Kogutud andmed annavad väärtuslikku teavet, mis võimaldab rohkem toetada positiivseid keskkonnameetmeid, sealhulgas looduskaitset ja ressursisäästlikku majandamist.

„ABB on uhke, et osaleb projektis EarthDaily Constellation, mille eesmärk on muuta arusaama looduslikest ja inimeste põhjustatud muutustest Maal,“ ütles ABB mõõtmis- ja analüüsitehnoloogiate üksuse juht Jacques Mulbert. „Meie tipptasemel multispektraalne pildistamistehnoloogia on rikkalike tööstusanalüüsilahenduste alaste teadmiste ja üle kahe aastakümne pikkuse kosmoseprogrammide kogemuse tulemus.“

ABB mõõtmis- ja analüüsitehnoloogiate üksusesse kuuluv kosmosegrupp on spetsialiseerunud kosmosemõõtmisvõimaluste täiustamisele, alates igapäevaste ilmaprognooside tegemisest kuni kasvuhoonegaaside tõusu täpse jälgimise ja heitgaaside tuvastamiseni.

Allikas ja foto: ABB Grupp