Energia

Vaata otse: milline on päikeseenergeetika tulevik?

Print Friendly, PDF & Email

15.-16. juunil toimub Tallinnas rahvusvaheline päikeseenergeetika tulevikule pühendatud konverents ReNewPV, kuhu tuleb kokku ligi 90 teadlast üle maailma. Konverentsile on oodatud kõik huvilised. Hea uudis on, et konverentsi saab jälgida veebi vahendusel ning esinejatele on võimalik esitada ka küsimusi.

Tegemist on esimese rahvusvahelise konverentsiga uudsetel anorgaanilistel kalkogeniididel põhinevatest päikesepatareidest (ReNewPV). Suulise ettekandega esinevad teise seas dr Robert Arndt CTF Solar GmbH-st, professor Marika Edoff Uppsala Ülikoolist, dr Edgardo Saucedo IREC-st, professor Philip Dale Luxemburgi Ülikoolist, professor Keith McKenna Yorki Ülikoolist.

Konverentsi korraldaja on Tallinna Tehnikaülikooli õhukesekileliste energiamaterjalide teaduslabor ja üritus toimub Tallink Spa & Conference Hotellis Tallinnas. 

ReNewPV konverentsi saab jälgida ja esinejatele küsimusi esitada aadressil: https://eventmedia.ee/renewpv/.

Konverents toimub Euroopa projekti COST CA21148 raames, mille eesmärgiks on luua teadus- ja innovatsioonivõrgustik, mis ühendab juhtivaid teadlasi ning ettevõtteid Euroopast ja maailmast, stimuleerib globaalset teadusarendust ja -koostööd ning toetab keskkonnasõbralike, kõrge kvaliteediga uute õhukesekileliste päikeseenergeetika tehnoloogiate kasutuselevõttu.

Lisainfo: https://renewpv.eu/1st-international-workshop-on-emerging-inorganic-chalcogenides-photovoltaics/

Allikas: Tallinna Tehnikaülikool