Energia

Enefit Volt rajab 40 elektriautode ülikiirlaadimispunkti

Print Friendly, PDF & Email

Eesti suurim elektriautode laadimisteenuste pakkuja Enefit Volt saab Euroopa ühendamise rahastust (CEF) avaliku laadimisvõrgu laiendamiseks Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas 2 miljonit eurot. Eurotoetuse abiga rajatakse 40 ülikiirlaadimispunkti transpordivõrgu trassile Tallinnast kuni Krakowini. Laadimisjaamad paigutatakse ka Riiga, Vilniusesse ja Varssavisse.

Eestis juba praegu ligi 200 avalikku laadijat opereeriv Enefit Volt on alustanud ettevalmistustega avada laadimisteenus ka teistel koduturgudel. CEFi toetuse toel avatakse järgmise aasta lõpuks neljas riigis 20 asukohta kokku 40 ülikiirlaadimispunkti. Laadimispunktis saab olema üheaegne laadimisvõimalus korraga neljale autole ja laadijate koguvõimsus 640 kW, seejuures ühe otsiku kohta minimaalselt 150 kW. Sellised laadijad võimaldavad 100 kilomeetri jagu sõiduulatust sõltuvalt autost laadida vaid mõne minutiga.

Enefit Volti äriarendusjuhi Kert Pääbo sõnul võimaldab Euroopa kaasrahastus kiire, kvaliteetse ja kättesaadava elektriautode laadimisvõrgu arendamist hoogustada ja luua eeldused puhta transpordi läbimurdeks.

„Avaliku laadimisvõrgu kiires tempos arendamine on Enefit Volti otsene vastus laadimisvõimaluste pärast muretsevatele klientidele. Uuringud näitavad, et sõltumata riigist on laadijate kättesaadavus kujunenud üheks peamiseks takistuseks puhta transpordi läbimurde ees. Meie eesmärk on see takistus kõrvaldada ja luua kõik eeldused, et kliendid saaksid elektriautot laadida mugavalt ja roheliselt,“ ütles Pääbo.

Enefit Volt rajab CEF-i toetuse abil valmivad laadimispunktid üle-euroopalise transpordivõrgu (TEN-T) trassile Tallinnast kuni Lõuna-Poolas asuva Krakowini, kattes muu hulgas ka Riia, Vilniuse ja Varssavi. Euroopa ühendamise rahastule esitatud taotlust toetasid kõigi nelja riigi ministeeriumid.

„Euroopa Liidu ambitsioonikate kliimaeesmärkide täitmiseks on transpordi rohepööre vältimatu ja selle kiirendamiseks mõeldud toetused vajalikud. Rajame uued laadimisjaamad sinna, kus kliendid neid enim vajavad, et tagada nende võimalikult suur positiivne mõju,“ lisas Pääbo. „Soovime, et laadimiskogemus oleks sujuv ja inimesed saaksid autot laadida seal, kus tehakse tavapärased peatused. Seepärast on koostöö partneritega võtmetähtsusega.

Enefit Volti avalikku laadimisvõrku kuulub ligi 200 laadijat Eestis, kuid lähiaastate eesmärk on laiendada teenust Lätti, Leetu ja Poolasse ning kasvatada laadijate arv üle tuhande.

Allikas: Eesti Energia AS

Foto: Rathaphon Nanthapreecha Pexels