Uudised

Tallinn sõlmis hea tahte leppe elektritõukerattaid rentivate ettevõtetega

Print Friendly, PDF & Email

Elektritõukerattaid rentivad Bolt ja Comodule OÜ saavad edaspidi tasuta kasutada kesklinna loodavaid rattaparkmiskohti. Koostöökokkuleppe allkirjastasid 25. mail Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ning elektritõukerattaid rentiva Bolti kaasasutaja Martin Villig ja Tuule kaubamärgi all tegutseva Comodule OÜ tegevjuht Jaan Kekišev.

Tallinna linnavalitsus kiitis möödunud nädalal heaks koostöökokkuleppe, millega saavad elektriliste tõukerataste teenuse pakkujad liituda. Leppega liitujad võivad tasuta kasutada kesklinna loodavaid elektriliste tõukerataste parkmiskohti. Tallinna Transpordiamet loob kava kohaselt kesklinnas vähemalt 70 elektrirataste hoiukohta, kuhu on võimalik paigutada kokku vähemalt 1380 ratast. Elektritõukerataste parkimiskohad luuakse osaliselt tasuliste mootorsõidukite parkimiskohtade arvel.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul leidis linn ühiselt ettevõtjatega, et tänavu võiks korraldada rataste üürimise teenust teisiti. „Oleme ühel nõul, et tuleks arendada ja soodustada rattaliikluse ja sealhulgas kergliikuritega liiklemist. Tasuta parkimiskohad teevad elektritõukeratastega liikumise linnas lihtsamaks ja aitavad teenust paremini korraldada. Soovime ettevõtjatele ette kirjutada vähem regulatsioone ja teha nendega rohkem koostööd,“ ütles Novikov.

Bolti kaasasutaja Martin Villigi sõnul on Bolti nägemus, et isikliku auto asemel valiksid inimesed rohkem vajaduspõhiseid lahendusi oma igapäevasõitude tegemiseks. „Erinevad kergliiklusvahendid võimaldavad ideaalselt linnas läbida lühemaid, kuni 5-kilomeetriseid vahemaid. Hindame head koostööd linnaga ja oleme valmis kaasa aitama populaarsete sõidutrajektooridega seotud taristu arendamises, et Tallinna tänavatel saaksid endale sobivate kergliiklusvahenditega turvaliselt ja ohutult liigelda nii 8- kui 80-aastased,” ütles Villig.

Tuule tegevjuhi Jaan Kekiševi sõnul on tervitatav, et rahvatervise, ummikute ja linnakeskkonna parandamisel on üheks prioriteediks kergliiklusvahendid. „Hea meel on, et lõpuks saavad linnakodanikud ööpäevaringselt sähkusid rentida. Selline lahendus aitab leevendada öist ühistranspordi puudumist. Loodame siiralt, et linna uus siht realiseerub ka taristu ümberehitamisel selliselt, et kergliiklusvahendid saaksid endale eraldatud liikumisruumi, mis aitaks ohutusele palju kaasa,“ ütles Kekišev.

Uus korraldus soodustab elektritõukerataste kindlatesse hoiukohtadesse asetamist. Ettevõtjad lubavad leppes teha mõistlikke pingutusi, et koguda rattad Tallinna kesklinna piirkonna tänavatelt loodavatele parkimiskohtadele ajavahemikuks kell 1 öösel kuni kell 7 hommikul. 

Allikas: Tallinna linnavalitsus

Foto: Arto Alanenpää Wikimedia Commons CC-BY-SA-4.0