EnergiaUudised

Graanul Invest grupp sai Livonia auhinna

Print Friendly, PDF & Email

Graanul Invest grupp pälvis Läti majandus- ja ettevõtlusmaastiku arendamise ja kujundamise eest Livonia auhinna.

Neljapäeval, 12. septembril jagasid Eesti ja Läti kaubandus-tööstuskojad Tartus Livonia ettevõtlusauhindu, mis antakse traditsiooniliselt ühele Eesti ja ühele Läti ettevõttele, kes on panustanud naaberriigi majandus- ja ettevõtlusmaastiku kujundamisesse. Eestist sai auhinna metsandus- ja energiakontsern Graanul Invest, Lätist metsaettevõte Latvijas Finieris.

Graanul Invest tegutseb kõigis kolmes Balti riigis ja ka USAs. Poole kogu grupi tootmisvõimekusest annavad kuus Lätis asuvat pelletitehast. Seega on Lätis toimuv äritegevus ettevõtte jaoks olulise kaalu ja tähendusega. Graanul Invest grupp on Lätis arvestatav partner nii metsaomanikele kui puidutööstusettevõtetele, sest ettevõte väärindab ligi veerandi Lätis tekkivast madala kvaliteediga puidust. Tänu sellele on muutnud madalama kvaliteediga puidu kasutus Lätis ning metsandussektori jaoks on loodud märkimisväärne tuluallikas varem ülejäänud materjalile.

Graanul Invest on läbi aastate teinud Läti suunal mitmeid strateegilisi investeeringuid. Kõige suurem investeering on siiani ettevõtte Latgrani ostmine 2015. aastal. Kokku on Graanul Invest investeerinud Lätti tehaste rajamise ja omandamise teel mitusada miljonit eurot. Firma pakub Lätis tööd ligi 200 inimesele. Graanul Invest tegeleb aktiivselt ka innovaatiliste lahenduste arendamisega, eesmärgiga muuta tootmisüksusi tõhusamaks ja tänapäevasemaks.

Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Paltsi sõnul on Läti Eesti jaoks üks suuremaid väliskaubanduspartnereid. Seega ei ole suur üllatus, et ka puidusektoris toimub tihe koostöö ning Eesti ettevõtted on kanda kinnitanud Lätis ja vastupidi. Naabritega tihedat koostööd tehes riikide konkurentsivõime suureneb ning vastastikku tehtud investeeringud toovad kasu tervele regioonile.

Allikas: Graanul Invest

Foto: Wikimedia Commons CC BY-SA 2.5