Uudised

Eesti Energia ideekonkursi Enefit Idea Hub 10 finalisti

Novembri lõpus selgusid rahvusvahelise ideekonkursi Enefit Idea Hub – The Pitch  10 finalisti, kes jätkavad tööd selle nimel, et arendada oma idee koos Eesti Energiaga toimivaks äriks.

Eesti Energia konkursil Enefit Idea Hub – The Pitch otsiti sel aastal innovaatilisi ideid uute teenuste ja neid toetavate tehniliste lahenduste väljatöötamiseks kolmes suures valdkonnas: nutikas transport, teenused ja tark linn.

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul on pea kõigil finaali pääsenud ideedel teostumise korral võimalik olla edukas mitte ainult oma koduriigis, vaid Eesti Energia kõigil koduturgudel Balti- ja Põhjamaades ning Poolas, kus elab kokku üle 60 miljoni inimese.

 Žürii valis konkursil osalenute seast välja 10 finalisti. Neist kaheksa on Eestist, üks Lätist ja üks Leedust. Finalistidest viis keskendub nutikate teenuste, neli targa linna ja üks elektritranspordi arendamisele.

Finalistid jätkavad Enefit Idea Hubi mentorprogrammis, kus nende ideid aitavad arendada 16 energeetikavaldkonna tippspetsialisti. 30 000 euro suuruse auhinnafondiga konkursi võitjad selguvad 21. jaanuaril.

Enefit Idea HubThe Pitch poolfinaali žüriisse kuulusid Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning ettevõtte äri ja infotehnoloogiajuht Agnes Roos, Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend, Eesti äriinglite võrgustiku tegevjuht Anu Oks ja Ampler Bikes asutaja Ardo Kaurit.

Lõppvooru pääsenud 10 finalisti ideed

AirFrame
Aknaraam, mis töötab soojust tagastava ventilatsioonina ning aitab parandada hoonete sisekliimat ja hoida kokku energiat.

COOLify
Mobiiliäpp klientidele oma CO2 emissioonide neutraliseerimiseks. Näiteks lennukiga lennates saab telefoniäpi abil endale osta vastava koguse CO2 kvooti. Kvootide müügist teenitud raha eest ehitatakse PV-park. Kogu PV-parkide kasum investeeritakse uute PV-parkide rajamisse.

Elektrilevi Storm App
Elektrilevi äpp, mis annab kasutajale personaalset infot elektrikatkestuse kestvuse, oodatava elektri taastamise aja ja lähima elektriga varustatud avaliku koha kohta.

Multi-Fuse
Tark ja kaugjuhitav peakaitse, mis võimaldab võrguettevõttel klientide vahel vastavalt vajadusele reaalajas peakaitse suurust muuta ning vajaduse korral seda ka lühiajaliselt suurendada. Täiendavalt annab see klientidele võimaluse ise kaugjuhitavalt peakaitset juhtida.

NutiParkla
Vabade parkimiskohtade monitooring sensorite ja pildituvastusega ning info edastamine läbi rakenduse. E-mobility rakenduse lisakiht/lisaväärtus.

Shared Corporate Cars
Ettevõtete autode välja rentimine siis, kui ettevõtted neid ise ei kasuta. Näiteks saab Eesti Energia muuta autod õhtu- ja öötundidel lühiajalise rendi autodeks.

Smart Pole
Elektripostide varustamine anduritega, mis annavad märku, kui post on tuule tõttu või näiteks avariist tingituna kõver. See võimaldab posti ennetavalt välja vahetada. Ühtlasi tõuseb võrgu töökindlus. Andurid aitavad ka määrata rikete asukohta.

Smart Residential Heating Solutions
Tarkvara, mis leiab optimaalse küttelahenduse etteantud parameetrite järgi, sh võtab arvesse keskkonnamõjusid.

The Power Bank Park
Panna käidavatesse kohtadesse akupangad, mida inimesed saaksid vajadusel rentida.

Virtual Assistant
Müügiinimeste koolitusalgoritm, mis annab soovitusi, kuidas klientidega suhelda ja mida igale konkreetsele kliendile pakkuda.

Allikas: Eesti Energia

Foto: Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0