MajandusUudised

Eesti Energia otsib nutikaid energiateenuste lahendusi

Print Friendly, PDF & Email

Eesti Energia korraldab teist korda ideekonkursi Enefit Idea Hub – The Pitch. Konkursiga otsitakse innovaatilisi ideid uute energiateenuste ja neid toetavate tehniliste lahenduste väljatöötamiseks. Ideekonkursi auhinnafond on 30 000 eurot.

Konkursi eesmärk on ärgitada piirkonna helgemaid päid mõtlema kaasa, kuidas viia meie tänane traditsiooniline energiamajandus uude nutikamasse ajajärku, kus kõigil on võimalik kasu lõigata.

2018. aastal esimest korda toimunud konkursile esitati Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Poolast kokku 100 ideed. Eelmisel aastal võitnud idee, võrguettevõtte Elektrilevi klientide liitumisplatvorm, on täna arenduses. Aasta lõpuks saavad klientide enim vajatud liitumisteenused automatiseeritud.

Samal ajal liigutakse edasi ka elektritranspordialaste teenuste arendamisega, mille kohta eelmise aasta konkursil samuti ideid esitati. Plaanis on näiteks kortermajadele hästi sobiv mitme elektriauto üheaegse laadimise lahendus.

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul otsib ettevõte pidevalt uusi võimalusi, kuidas lahendada elektrist järjest enam sõltuva moodsa ühiskonna ees seisvad väljakutsed innovaatiliselt ja terviklikult. “Tuleviku energiamajanduses on tavatarbijal taastuvenergia, salvestite, juhitavate kodumasinate ja teiste uute tehnoloogiate tõttu aina olulisem roll nii energia hinna kujunemisel kui varustuskindluse tagamisel,“ ütles Sutter.

Ideid oodatakse peale Eesti kõikidelt Eesti Energia koduturgudelt Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust ja Poolast nii iduettevõtetelt, teadlastelt, tudengitelt, koostööpartneritelt kui oma töötajatelt ja klientidelt.

Ideekonkursi ühe osana korraldab Eesti Energia 1. oktoobril PROTO avastustehases Tallinnas inspiratsioonipäeva Innovation Game Day, kus ettevõte tutvustab oma nägemust tuleviku energiamaastikust ning visiooni kuidas erinevate osapoolte koostöös jõuda maailma muutvate lahendusteni. Innovation Game Day viib kokku innovatsioonist huvitatud inimesed ning annab Eesti Energia partneritele võimaluse esitleda oma saavutusi. Sündmusel astuvad üles Azure platvormi ja asjade interneti tootejuht OP Ravi Microsofti peakontorist, Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning valdkonna tunnustatud tegijad Eestist ja välisriikidest. Kava leiab Eesti Energia koduleheküljelt.

Konkursi ideede esitamise tähtaeg on 31. oktoobril. Poolfinalistid selguvad 28. novembril ja võitja 21. jaanuaril 2020. aastal. Rohkem teavet leiab konkursi kodulehelt.

Allikas: Eesti Energia

Foto: Francis Seura / Pexels