UudisedVesi

Tallinna Vesi uuendab Paljassaare reoveepuhastusjaama

Print Friendly, PDF & Email

Tallinna Vesi uuendab Paljassaare reoveepuhastusjaama. Tööde käigus renoveeritakse reoveetöötlemise kõige esimese ehk mehaanilise puhastusetapi rajatised ja seadmed. Tegemist on viimase kümne aasta mahukaima uuendusprojektiga, mis aasta pärast valmides tagab töökindlama ja tõhusama reoveepuhastuse pealinlastele ja Tallinna lähivaldade elanikele.

Tallinna kanalisatsioonisüsteemi kuulub ligikaudu 1200 kilomeetrit torustikke, mis suunavad reovett Paljassaare reoveepuhastusjaama. Jaamas läbib reovesi kolm puhastusetappi, et jõuda puhtana Läänemerre. Selle aasta alguses alanud ulatuslike ehitustöödega uuendatakse kõige esimene ehk mehaaniline puhastusetapp. Mehaanilise puhastuse käigus eemaldatakse reoveest suurem praht, liiv ja rasv ning edasi läbib vesi bioloogilise ja keemilise puhastusprotsessi.

Uuendustööde käigus renoveeritakse võrehoone seadmed, rajatakse uued liivapüünised ning uued väljavoolu- ja sissevoolukanalid. Uued seadmed võimaldavad vett kvaliteetselt töödelda ka väga suurte koormuste, näiteks valingvihmade korral.

Viimase aastakümne mahukaimasse projekti investeerib Tallinna Vesi 7,6 miljonit eurot. Ehituse viivad läbi RVT Ehitus ja Mapri Ehitus, kes võitsid hanke ühispakkumusega. Puhastusetapi täielik valmimine on kavandatud järgmise aasta lõppu.

Tallinna Vee juhatuse esimehe Karl Heino Brookes’i sõnul on väljakutseks tagada jaama sujuv töö ka uuendustööde ajal. Selleks rajatakse uued seadmed ja ehitised olemasolevatest eemale, et ehitustöid saaks läbi viia reoveepuhastusjaama tööd häirima.

Tallinna Veele kuuluvas Paljassaare reoveepuhastusjaamas puhastatakse Tallinna ja ka ümbritsevate valdade reovett ning jaam teenindab kokku rohkem kui 400 000 elanikku. 2019. aastal töödeldi ja suunati Läänemerre ligikaudu 50 miljonit m³ puhastatud reovett.

Allikas: Tallinna Vesi

Foto: Kaupo Kalda / Wikimedia Commons CC-BY-SA-4.0