Energia

Neste sisenes Eestis elektriautode kiirlaadimise turule

Print Friendly, PDF & Email

Neste sisenes Eestis elektriautode kiirlaadimise turule ja avas Tallinnas Kadaka teenindusjaamas oma Baltikumi esimese 100% taastuvelektrienergial põhineva kiirlaadimisjaama.

„Hetkel asub ainus taastuvenergiaga kiirlaadimisjaam Tallinnas Neste Kadaka tee tanklas, aga juba lähitulevikus lisandub laadijaid ka teistesse Eesti piirkondadesse. Taastuvelektriga kiirlaadimise turuletoomine on Neste poolt järjekordne samm, millega toetame üleminekut puhtamale transpordile,“ ütleb Neste Eesti turundusjuht Risto Sülluste.

„Maksimaalne laadimisvõimsus jaamas on seadistatud 200 KW tasemele. Süsteem tunneb ära, kas pistikusse ühendatakse suurema või väiksema sõiduulatusega, täiesti tühja aku või pooltühja akuga sõidukid. Kasutusel on Euroopas levinuim CCS2-tüüpi pistikuühenduse standard,” loetleb Sülluste.

Neste kiirlaadimisjaam on nelja laadijaga süsteem. Lisaks Eestile avab ettevõte laadimisjaamu teistes Balti riikides ning laiendab jõudsalt laadimisvõrku Soomes.

Neste müüb oma laadijates 100% taastuvelektrit

2021. aastal läksid Neste tanklad ja kontor üle taastuvallikatest toodetud elektrile. Uue elektrilaadimisteenusega alustamise tõttu suurendas Neste oma taastuvelektri tarbimise mahtusid, tehes nüüd selle kättesaadavaks ka elektriautojuhtidele laadimisjaamade kaudu.

„Taastuva elektrienergia eelistamine tavaelektrile on võrreldav jäätmete suunamisega taaskasutusse prügimäele saatmise asemel. Meie jäätmetest ja jääkidest toodetud taastuvdiislikütuse on tarbijad väga hästi vastu võtnud, nüüd pakume lahendust ka elektrisõidukitele,“ märgib Neste esindaja.

Neste kiirlaadimisjaamas on hetkel võimalik laadimise eest tasuda äpiga, kasutades rakenduse siseselt kas pangakaarti või Neste maksekaarti. Lähiajal paigaldatakse jaama makseterminalid pangakaardiga tasumiseks. Mõeldes Eesti kliimale on jaamale ehitatud katus, et laadimine oleks mugav ka vihma või lumesaju korral.

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) loob lahendusi, et võidelda kliimamuutuste vastu ja kiirendada üleminekut ringmajandusele. Neste  töötleb jäätmeid ja jääke ümber taastuvkütusteks ning tarnib jätkusuutlikku toorainet plastitööstusele ja teistele tööstustele. Ettevõte teeb arendustööd ainete keemilise ümbertöötlemise vallas, et võidelda globaalse plastireostuse vastu. Neste on maailma juhtiv taastuvdiisli ja jätkusuutliku lennukikütuse tootja. Firma 2030. aasta eesmärk on vähendada klientide kasvuhoonegaaside heitkoguseid igal aastal 20 miljonit tonni. Aastaks 2035 püütakse jõuda süsinikuneutraalse tootmiseni ning aastaks 2040 vähendada süsinikuemissiooni müüdud toodetes 50% võrra. Neste  tegevust on järjepidevalt tunnustatud Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksiga ning kõrge kohaga maailma jätkusuutlike ettevõtete Global 100 nimekirjas. 2022. aastal oli Neste müügitulu 25,7 miljardit eurot.

Allikas ja Foto: Neste