EnergiaInnovatsioon

Glow jälgib kodust energiatarbimist

Print Friendly, PDF & Email

Glow on nutikas kodust energiatarbimist jälgiv juhtmevaba seade, mille paigaldamisega saab hakkama igaüks. Seadme ülaosa värv muutub sõltuvalt tarbitavast energiakogusest, tarbimisnäitajaid näeb väikeselt kuvarilt.

Enamikes majapidamistes raisatakse ca 40 % elektrist. Aastas tuleb selle eest energiafirmadele korralik summa tasuda, USA keskmises majapidamises näiteks umbes 500 dollarit. Glow aitab energiatarbimisel pilku peal hoida. Seadmele saab ka “öelda”, kui palju sa energiat soovid tarbida ning seejärel aitab seade sul soovitud kursil püsida.

Kuna seade muudab värvi vastavalt energia tarbimisele, siis piisab ühest pilgust seadmele, et aru saada, kas tarbimine on soovitud suurusjärgus või liiga suur. Kes graafikuid ja numbreid tahab näha, see saab neid alati mobiilist vaadata.

Glow jälgib energiatarbimist kahe seadme abil: vaja on elektriarvesti välisküljele paigaldatavat traadita andurit ja toas asuvat seadet. Andur mõõdab elektrienergia tarbimist ja toas asuv seade saadab info sinu telefoni.

Rohkem teavet leiad Kickstarterist

Keskkonnatehnika

Foto: Kickstarter