Sisuturundus

Millised on lihtsad viisid, kuidas jõuda keskkonnasäästlikuma eluviisini?

Print Friendly, PDF & Email

Keskkonnasäästlik eluviis võib mõnel juhul tunduda midagi väga keerulist ja hoomamatut, kuid tegelikult on mitmeid lihtsaid nippe, kuidas selle poole liikuda. Selleks, et sinul oleks kergem esimesi samme teha, tutvustame viise, mis aitavad sul kodus teha keskkonnasäästlikumaid otsuseid.

Võta kasutusele energiasäästlik kodutehnika

Kuidas oled sina harjunud pesema oma nõusid? Kui teed seda jätkuvalt suures osas käsitsi, siis nüüd tasub enda meelt muuta ja vaadata nõudepesumasinate poole. Käsitsi nõusid pestes kulutame palju rohkem vett kui seda teeks nõudepesumasinas pestes. Rääkimata kuluvast ajast ja vaevast, mis sinna alla läheb. 

Edaspidiseks mugavaks nõudepesuks vali omale välja nõudepesumasin. Kui oled köögimööblit uuendamas, vali integreeritav nõudepesumasin, mille saab disainida kohe mööbli sisse, jäädes märkamatuks. Selline integreeritav nõudepesumasin tõmbab vähe tähelepanu ja sobib kui valatult kogu köögimööbli disainiga. Kui integreeritav nõudepesumasin vajab spetsiaalset mööblit, siis eraldiseisva nõudepesumasina saab paigaldada pea igasse kööki. Oluline on pöörata tähelepanu mõõtudele ja paigalduse võimalustele.

Oma kodutehnika valikul lähtu seadme energiamärgisest. Parimad nõudepesumasinad on sellised, mis töötavad energiasäästlikult ja võimaldavad valida keskkonnasäästlikke pesufunktsioone. Kaup24 ja Hansapost pakuvad laia koduseadmete valikut, kust leiab nii energiasäästlikke nõudepesumasinaid Bosch, LG ja teistelt brändidelt kui ka paljusid teisi vajaminevaid elektroonikaseadmeid.

Vaata oma kodus üle, kui palju energiat kulutavad sinu koduseadmed ja vaheta vana tehnika uue ja säästliku vastu välja. See hoiab kokku nii sinu raha kui ka on hea samm säästlikumate eluvalikute suunas.

Planeeri toidupoes käike ja ära lase toidul rikneda

Teine suhteliselt kerge nipp, mida tasub järgima hakata, on toidukordade planeerimine. Nii ostetakse poest just seda, mida vaja ja mis on plaanis ära tarbida. Toidu raiskamine on üks suuremaid probleeme, mida paljudes majapidamistes tehakse. Tihti viib selleni vähene toidukordade planeerimine ja kiiresti riknevate asjade üleliigne ostmine. Planeerides oma nädalamenüüd, saad osta poest vaid need tooted, mis ära kaustad. Lisaks soovitame organiseerida külmiku sisu vastavalt tootegruppidele nii, et kõik on lihtsalt leitav ja oled alati teadlik, mis külmkapis on. Liialt täis külmikust on keeruline leida vajalikke toiduaineid ja samuti kipuvad mõned toidud ununema kapi kõige tagumistesse otstesse. Selleks, et seda vältida, soovitame järgmist:

  • Koosta nädalamenüü ja osta poest vaid need toiduained, mida selle jaoks vajad. 
  • Ära kuhja külmkappi üle ja hoiusta toiduaineid organiseeritult. 
  • Vaata regulaarselt, mis on sinu külmikus ja proovi esimesel võimalusel kasutada ära toiduained, mille parim enne kuupäev on peatselt saabumas.
  • Kasuta toitu võimalikult palju ära: kui eelmise päeva toidust on tekkinud jäägid, leia viis, kuidas neid kasutada mõnes teises toidus.
  • Sorteeri toiduainete pakke ja biolagunevaid jäätmeid.

Foto: © Getty Images Signature via canva.com