Majandus

Adven ostab E.ON-i Rootsi kaugkütte ärid

Print Friendly, PDF & Email

Eestis, Soomes ja Rootsis tegutsev energiakontsern Adven teatas 4. detsembril, et ostab E.ON-i tütarettevõtte EVLE. Ettevõttele kuuluvad kaugküttevõrgud ja äriklientide lokaalsed energiakeskused Lõuna- ja Kesk-Rootsi üheksas linnas. Selles piirkonnas elab kokku rohkem kui 70 000 inimest. 

Adven kuulub Eestis ja Soomes kaugkütte ja lokaalsete energialahenduste valdkonnas turuliidrite hulka. Firma tegutseb Rootsis juba 2014. aastast. Ettevõte soovib Rootsis olulist turuosa omava kaugküttelahendusi pakkua EVLE ostmisega kasvatada oma turuosa ka Rootsi kaugkütte ja lokaalsete energialahenduste sektoris. Adveni kontserni juhatuse esimehe Matti Viljo sõnul avaneb seeläbi ka hulk uusi põnevaid võimalusi keskkonnasõbraliku energiatootmise arendamiseks. Suurim kasvupotentsiaal peitub piirkonna tööstusettevõtetele ja teistele äriklientidele professionaalsete energiateenuste pakkumises.”

Energiakontserni Adven tugevus on vastavalt tööstusettevõtete ja äriklientide vajadustele lokaalsete energiakeskusete arendamine. Kokku haldab ettevõte Eestis, Soomes ja Rootsis 60 kaugküttevõrku ning 150 tööstusettevõtte ja 23 geotermilist energiakeskust nimivõimsusega kokku ligi 1600 megavatti.

Eestis opereerib ettevõte mitut suurt biokütuse- või maagaasikatlamaja ja koostootmisjaama. Firma kliendid on näiteks E-Piim, AS Rakvere Farmid, Rannarootsi Lihatööstus, AS Põltsamaa Felix, AS Bauroc, Rocca al Mare Kaubanduskeskus, Saku Suurhall, Viimsi SPA, Põltsamaa ja Rakvere linn. Selle aasta septembri lõpus ja oktoobri alguses avas Adven hakkpuidukatlamajad Laagri ja Loo alevikus. Saue tööstuspiirkonda Tule ja Kasesalu tänava vahel asuvale kinnistule on rajamisel hakkpuidukatlamaja. Saue katlamaja hakkab valmides teenindama kogu linna kaugküttevõrku.

Allikas ja foto: Adven Eesti