EestiEnergiaMajandus

Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi elektriturule

Print Friendly, PDF & Email

Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi elektriturule 2018. aastal. Jaemüügiäri laiendamise Soome ja Rootsi kiitsid heaks ettevõtte nõukogu ja omanik.  Praegu tegutseb Eesti Energia energiamüüjana Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul annab ühine Põhjala ja Baltikumi energiaturg võimaluse olla nii Soomes kui Rootsis kohapeal nagu ka meie naaberriikide energiaettevõtted on juba pikemat aega tegutsemas Eestis. „Oma koduturu Eesti kõrval annavad uued välisturud meile võimaluse äriliselt kasvada ning teenida Eesti riigile senisest rohkem tulu. Meie edukusest välisturgudel saavad kasu kõik eestlased. Soome ja Rootsi elektriturule sisenemine on osa Eesti Energia strateegilisest eesmärgist kasvada Baltikumi elektrimüüjast Läänemere piirkonna energiamüüjaks ja energiateenuste pakkujaks. Soome ja Rootsi näol on tegemist lähiriikidega, kus valmidus elektrimüüjat vahetada on Euroopa keskmisest kõrgem. Nende riikide elektriturg on avatud uutele sisenejatele ning meie digitaalsed lahendused annavad seal vajaliku konkurentsieelise,“ märgib Sutter.

Sutteri sõnul eristab Eesti Energiat teistest energiamüüjatest ka asjaolu, et ettevõte on ise energia tootja. Aastaks 2020 plaanib ettevõte kasvatada tootmisportfellis taastuv- ja alternatiivenergia mahtu 40 protsendini. Peale põlevkivi toodab firma energiat nii tuulest, biomassist, veest kui jäätmetest.

Riigi kui Eesti Energia ainuaktsionäri esindajana andis rahandusminister Toomas Tõniste nõusoleku Soome ja Rootsi turgudel tegutsevate tütarühingute asutamiseks.

Eesti Energia on Soomes ja Rootsis käivitanud äritegevuse alustamiseks vajalikud protsessid. Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi elektriturule 2018. aasta esimeses pooles. Soomes hakatakse pakkuma elektri jaemüüki eraklientidele, Rootsis ka äriklientidele. Mõlemas riigis on algatatud tütarettevõtete loomine ning värvatud kohalikud juhid. Soome tütarettevõtte juhiks saab Ville Pentti, kes on varasemalt töötanud erinevatel juhtivatel positsioonidel Turku Energias. Rootsi tütarettevõtet hakkab juhtima endine Telge Energi müügidirektor Jonas Lindelöf. Elektrimüük hakkab toimuma peamiselt kuluefektiivsetes online kanalites.

Eesti Energia on Baltikumi suurim energiatootja, sh üks suurimaid taastuvenergia tootjaid. Elektrit toodab ettevõte põlevkivist, tuulest, veest, biomassist ning segaolmejäätmetest. Ettevõtte tegutseb lisaks Eestile Lätis, Leedus, Poolas, Saksamaal, Jordaanias, Ameerika Ühendriikides ning Soomes ja Rootsis. Eesti Energia kontsern pakub tehnoloogilisi lahendusi ning hooldusteenust tööstusettevõtetele.

Allikas: Eesti Energia

Foto: Jan Erik Sintonen / Wikimedia Commons