EnergiaUudised

Enefit VOLT toob klientideni elektriautode ülikiirlaadijad

Print Friendly, PDF & Email

Eesti suurim elektriautode kiirlaadijate võrk Enefit VOLT toob koostöös Circle K-ga klientideni lähiajal esimesed ülikiirlaadijad, mis muudavad laadimise mitu korda kiiremaks.

Ettevalmistused ülikiirlaadijate rajamiseks Tallinnasse käivad, esimesed kümme ülikiirlaadijat asuvad kliente teenindama suve alguses.

Enefit VOLT avas 11. veebruaril Tallinnas ja Tartus neljas asukohas kuus uut kiirlaadijat (50 kW) ja kolm poolkiiret laadijat (22 kW). Uusi laadijaid lisandub lähiajal veelgi. Kõik uued laadijad sobivad nii Euroopa kui ka Jaapani laadimisstandardile vastavatele elektriautodele. Peagi lisanduvate ülikiirlaadijate võimsus on vahemikus 150 kW kuni 175 kW. Sõltuvalt klientide vajadusest lisatakse tulevikus võrku ka võimsamaid laadijaid.

Circle K Eesti peadirektor Kai Realo sõnul prognoositakse, et lähima viie aasta jooksul kasvab elektriautode kasutamine eratarbijate seas märkimisväärselt kogu Euroopas. Circle K on esimene mootorikütuste müügiga tegelev ettevõte Eestis, mis hakkab rajama koos partneritega jaeturule suunatud elektriautode kiirlaadimisvõrgustikku. Elektriautode arv Eesti teedel kasvab lähitulevikus hüppeliselt ning Circle K soovib pakkuda ajakohast ja mugavat kiirlaadimise võimalust elektriautoomanikele juba täna.

„Circle K-s saame tugineda oma Norra kolleegide kogemusele, kus elektriautod teevad juba aastaid võidukäiku ning ülikiirlaadijad teenindusjaamas on tavapärased. Näeme kolleegide juures, et laadimispunktid teenindusjaamades on klientide seas kõrgelt hinnatud ning kiirlaadimispunkti ja mugavuspoe kombinatsioon töötab kliendi vajadustest ja soovidest lähtuvalt suurepäraselt,“ lisas Realo.

Kõik elektriautode kasutajad saavad end uue teenuse kasutajaks registreerida nutirakenduses Enefit VOLT. Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul on nädala jooksul uut Enefit VOLT nutirakendust alla laetud üle 600 korra. Juba enne teenuse lansseerimist on saadud palju positiivset vastukaja ja väärtuslikku tagasisidet, mis võimaldab ettevõttel klientide kasutajakogemust parandada.

Eesti Energia arendab ka targa laadimise ning kahesuunalise laadimise teenust. Neist esimene võimaldab laadida alati soodsaima börsihinnaga ning teine muuta elektriautod elektrisüsteemi osaks ja omanikule tuluteenimise allikaks. Targa ja kahepoolse laadimise tulemusena saavad elektriautod juba lähitulevikus olema enamat kui transpordivahendid, pakkudes rohkem võimalusi energia kasutamiseks ja ka tulu teenimiseks.

Allikas: Eesti Energia

Foto: Mike Pexels