EnergiaUudised

Enefit Volt avas Narvas Euroopa elektriautode kiirlaadija

Print Friendly, PDF & Email

Enefit Volt avas jaanuaris Narvas Fama keskuse juures Ida-Virumaa esimese Euroopa ehk CCS-laadimisstandardiga elektriautode kiirlaadija. Varem asus samas kohas vanemat tüüpi laadija. Peale Euroopa ja Lõuna-Korea päritolu (CCS) elektriautode saab laadijas kiiresti laadida ka Jaapani ehk CHAdeMO standardit kasutavaid sõidukeid.

Enefit Volti laadimisvõrku arendava Enefit Connecti juhatuse esimehe Jaanus Tiisvendi sõnul lisandub elektriautosid meie teedele kasvavas tempos ja nende seas annavad tooni just uued Euroopa laadimisstandardiga sõidukid. Seetõttu on oluline kiirlaadimisvõrku pidevalt laiendada selliselt, et automanike ootustele vastav laadimisteenus oleks saadaval üle Eesti.

„Elektriautode hind, sõiduulatus ja varustus teeb neist mõistliku valiku juba täna ning mudelivalik täieneb lausa iga kuuga. Seepärast on oluline, et kiired ja kõigile elektriautodele sobivad avalikud laadijad oleksid alati lähedal, nii suuremates linnades, maanteede ääres kui olulisemates sõlmpunktides,“ ütles Tiisvend. „Laadijate asukohtade valikul lähtutakse Enefit Volti klientide tagasisidest. Suuruselt Eesti kolmas linn Narva oli seni Euroopa laadijaga katmata. Usun, et see julgustab sealseid inimesi rohkem elektriauto kasuks otsustama ja annab lisaks väikse tõuke siseturismi edendamiseks,“ lisas Tiisvend.

Peale Fama keskuse juures asuva uue CCS/CHAdeMO kiirlaadija, asub Narva Astri keskuse juures ka CHAdeMO/Tüüp2 kiirlaadija. Tüüp2 on kolmefaasiline pistik, mis on Euroopa ja Aasia autode standard alates 2018. aastast ning võimaldab Enefit Volt võrgus laadida võimsusel kuni 22 kW. Lähipiirkonnas saavad autoomanikud Enefit Volti laadijaid kasutada ka Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Kiviõlis ja Iisakul.

Järgmisena on Enefit Voltil plaanis uued CCS/CHAdeMO kiirlaadijad paigaldada Tallinnasse Tähesaju ärikvartalisse, Viljandisse ja Kuressaarde.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub üle 180 laadija, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volti enam kui 1000 klienti saavad nii nutirakenduse kui RFID-kaardi abil laadida nii Euroopa kui Jaapani laadimisstandardiga sõidukeid, samuti kasutada universaalset Tüüp2 laadimist.

Enefit Volt pakub alates eelmise aasta septembrist ka koduklientidele terviklikku laadimisteenust – nutika kodulaadija Elinta Homebox Slim valimise abimehest paigalduseni.

Allikas: Eesti Energia

Foto: Rathaphon Nanthapreecha / Pexels