MajandusUudised

ABB avas Jüris robotliinide tootmisüksuse

Print Friendly, PDF & Email

ABB avas 4. novembril Jüris uue robotliinide tootmisüksuse. Uues üksuses koostatakse vastavalt kliendi tellimusele ABB projekteeritud lahendusi, mille üks kindel komponent on robot või robotid. Esimese tellimusena valmib robotjaam Soome ABB ajamite tehasele.

„Nõudlus valmis robotliinide järele on järjest kasvamas nii globaalselt kui ka Eestis,“ märkis ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen. „Robotiseerimine on tootmise tulevik ja mõistmine, et läbi robotiseerimise saab tootmisette eduvõimalusi suurendada, on tugevalt kanda kinnitanud ka siin piirkonnas. Meil on heameel, et saame Eesti tööstusettevõtetele olla siin professionaalne partner, omades täielikku valmisolekut võtmed-kätte projektide teostamiseks.“

Uues tootmisüksuses tehakse kohapeal kõik vajalikud tööd alates robotliini projekteerimisest ja ehitamisest kuni lõpptestimiseni. Kõigepealt modelleeritakse ABB enda tarkvara RobotStudio abil tulevane lahendus 3D mudelina. Kui ollakse veendunud, et see vastab kliendi vajadustele nii kiiruse, täpsuse kui ulatuse osas, koostatakse liin ja viiakse läbi katsetused.

ABB müügi- ja korrashoiuüksuse juhi Leho Kuuse sõnul võimaldab uus robotliinide tootmisüksus ABB-l olla senisest kiirem ja paindlikum. Tänu sellele, et uus tootmisüksus asub ABB enda territooriumil, saab ettevõte vajaduse korral teha kliendi soovitud täiendusi ja parendusi kiiresti. Pärast testimist monteeritakse liin ABB-s lahti ja seatakse kliendi juures üles.

Esimese tellimusena on uues üksuses lähiajal valmimas robotjaam ABB Soome ajamite tehasele. Tegemist on võtmed-kätte projektiga, mis sisaldab konveiereid, automaatkruvikeerajaid, robotit IRB 2600, programmeerimist ja töössevõtmist. ABB Soome ajamite tehase jaoks on projekt osa tootmise automatiseerimisest, millega kaasneb tootlikkuse kasv ja töökvaliteedi parandamine. Selle tulemusena vähenevad tootmiskulud ja läbiminekuajad, suurenevad tootlikkus ja paindlikkus ning paranevad montaažitöö ergonoomika ja ohutus.

ABB on üks suuremaid tööstus- ja koostöörobotite ning kõrgtehnoloogiliste digitaalteenuste tarnijaid maailmas. Tarnijana tegutseb ABB robootikavaldkonnas 53 riigis ja enam kui 100 asukohas. Ettevõte on tarninud üle 400 000 robotilahenduse mitmesugustele tööstusharudele ja rakendustele.

Allikas: ABB

Fotol: ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen robotliinide tootmisüksuse avamisel Jüris. Foto: Arno Mikkor