EnergiaMajandus

sonnen sõlmis 20 000 energiasalvesti tarnelepingu

Print Friendly, PDF & Email

Saksa firma sonnen sõlmis 20. oktoobril kokkuleppe 20 000 energiasalvesti sonnenBatterie tarnimiseks Itaaliasse. Leping sõlmiti hiljuti loodud ühendusega Energy Alliance Italia. Tarne leiab aset järgmise 24 kuu jooksul. Tehingu maksumus on 80 mln eurot.

Energiasalvesti sonnenBatterie ja energiakogukond sonnenCommunity

Energiasalvestid sonnenBatterie ja PV-süsteemid paigaldatakse Itaalias eramajadesse, mis moodustavad detsentraliseeritud energiakogukonna, mis kasutab energia jagamise platvormi sonnenCommunity. Tegemist on Itaalia suurima virtuaalse jõujaamaga. Energiakogukonnas saavad majapidamised energiat ise toota ja seda salvestada ning vajaduse korral ka omavahel jagada (müüa). Energiasalvestid võimaldavad majapidamistel kasutada enda toodetud elektrit tippkoormuse ajal või siis, kui päike ei paista. See muudab nad tavapärasest tsentraalsest elektrivõrgust sõltumatuks ning võimaldab elektrienergia kulusid kokku hoida kuni 80 % aastas.  sonnen tarnib Itaalia energiakogukonnale ka energia jagamiseks vajaliku tehnoloogia.

Selliseid energiakogukondi (sonnenCommunity) on rajatud Saksamaale, Austriasse, USA-sse ja Austraaliasse. Kogukonna liikmed on 100 % sõltumatud tavapärasest energiapakkujast. Energiakogukondi sonnenCommunity opereerib sonnen.

Energiasalvestite müügimahud on maailmas aasta-aastalt suurenenud. Kasvavad energiahinnad ning PV-paneelide ja energiasalvestite odavnemine on pannud  majapidamisi otsustama suurtootjatest sõltumatute lahenduste kasuks. Euroopas on kõige rohkem energiasalvesteid  müüdud Saksamaal, teisel kohal on Itaalia. Itaaliasse paigaldatavad 20 000 energiasalvestit moodustavad umbes kolmandiku hiljuti Saksamaal paigaldatud energiasalvestitest.

Hiljuti loodud ühendusse Energy Alliance Italia, kes Itaalias energiakogukonna rajamist organiseerib, kuuluvad Itaalia suurimad PV-süsteemide paigaldajad, teiste seas Supersolar, Smile Energy, CDNE, Rex Energy oder Sky NRG. sonnen on Itaalias alates 2016. aasta algusest, mil ta Bergamosse harukontori rajas.

sonnen on maailma juhtiv nutikate energiasalvestite tootja ja energiajagamisplatvormi sonnenCommunity operaator. Tegemist on ühe kiiremini kasvava ettevõttega Saksammal ja Euroopas.  sonnen on oma innovaatilise tehnoloogia eest saanud mitu rahvusvahelist auhinda.

Massachusetti Instituudi (Massachusetts Institute of Technology, MIT) koostatud 2016. a TOP 50 ettevõtte pingereas on sonnen koos Amazoni, Facebooki ja Teslaga. sonneni leiab ka 2017. aasta alguses Fast Company avaldatud kümne maailma kõige innovaatilisema energiatehnoloogiaettevõtte seast. sonneni energiakogukondades üle maailma varustab end ise ja sõltumatult energiaettevõttest elektriga ca 100 000 inimest.

Keskkonnatehnika

Fotol on energiasalvesti sonnenBatteri. Foto: sonnen