Energia

Eesti Energia Jordaania projekt võitis auhinna

Print Friendly, PDF & Email

Eesti Energia osalusega Attarat Power Company tuli võitjaks Project Finance International 2017. aasta parimate tehingute konkursil Lähis-Ida ja Aafrika ressursitehingute kategoorias. Tunnustus pälviti Jordaaniasse rajatava elektrijaama ja kaevanduse projekti (Jordaania projekt) eest.

Tegemist on lühikese aja jooksul juba teise rahvusvahelise tunnustusega, mis Jordaania projekt on pälvinud. Möödunud aasta lõpus pälvis Jordaaniasse rajatav elektrijaama projekt Aasia energeetikaauhindade üritusel innovatsiooniauhinna.

Jordaania põlevkivielektrijaama ja -karjääri rajamise investeering 2,1 miljardit USA dollarit on läbi aegade suurim ühekordne investeering põlevkivienergeetikasse. Kohalikul kütusel põhinev elektrijaam tõstab oluliselt Jordaania energiajulgeolekut, mis täna sõltub 95% ulatuses imporditavast energiast.

554 MW brutovõimsusega põlevkivielektrijaam hakkab paiknema Kesk-Jordaanias, Attarat Um Ghudranis. Põlevkivielektrijaamaga kaasneb ca 10 m/t aastavõimsusega põlevkivikarjäär ja infrastruktuur. Põlevkivielektrijaama ja karjääri omanikud on võrdselt 45%-ga Malaisia ettevõte YTL Power International Berhad ja Hiina ettevõte Yudean Group ning Eesti Energia 10%-ga. Elektrijaama ehitab Hiina suurettevõte Guangdong Power Corporation. Projekti elluviimist rahastavad ca 1,6 miljardi USA dollari mahus Hiina suurpangad.

Elektrijaam valmib ja alustab tööd aastal 2020.

Allikas ja foto: Eesti Energia