EnergiaUudised

Eesti Energia ja European Energy sõlmisid Baltikumi suurima roheenergia ostulepingu

Print Friendly, PDF & Email

Eesti Energia sõlmis aprilli keskel roheenergia ostulepingu Taani taastuvenergiaarendajaga European Energy. Lepingu kohaselt ostab Eesti Energia kümne aasta jooksul Taani arendajalt 3,8 TWh mahus Leedus toodetud roheenergiat. Tegemist on ajaloo suurima taolise tehinguga Baltimaades ning ühe suurimaga Põhjamaades.

Eesti Energia on tütarettevõtte Enefit Green kaudu küll piirkonna juhtiv taastuvenergia arendaja, kuid pikaajalised elektriostulepingud teiste arendajatega võimaldavad energiakontserni juhatuse liikme Margus Valsi sõnul veelgi suuremal hulgal klientidel oma keskkonnajalajälge vähendada Baltikumis kohapeal toodetud taastuvelektriga. „Rahvusvahelise energiaettevõttena on meie ülesanne igal koduturul pingutada nutikamate kliendilahenduste ja puhtama energiatootmise nimel,“ ütles Vals. „Aitame klientidel rohepööret planeerida ja seejärel ellu viia. Panustame nii taastuvenergia arendajana kui selle kokkuostja ja kauplejana, et pakkuda klientidele veelgi suuremas mahus puhast energiat. Otsime pidevalt uusi võimalusi, kuidas oma roheenergia portfelli kasvatada.“

Alates 2023. aastast ostab Eesti Energia European Energy kolmest valmivast tuulepargist energiat mahus, mis on ligikaudu võrdne poolega Eesti aastasest elektritarbimisest. Tuuleenergia jõuab Eesti Energia äriklientideni üle kogu Baltikumi. Viimaste kuude jooksul on äriklientide huvi pikaajaliste tuuleenergia lepingute vastu suurenenud ja suurettevõtetega on sõlmitud ligi sada pikaajalist lepingut.

„Meil on väga hea meel, et saame oma tuuleparkide kaudu Baltikumi tuua veelgi rohkem tuuleenergiat. Näeme, et Baltimaade turg on väga huvitatud oma energiasektori rohelisest üleminekust,“ leiab European Energy energiakaubanduse ja pikaajaliste lepingute direktor Jonas Lau Forsberg Nihøj.

European Energy on taastuvenergia arendaja, kes ehitab tuule- ja päikeseparke kogu maailmas. Ettevõte asutati 2004. aastal Taanis ja on praegu esindatud enam kui 11 Euroopa riigis, lisaks ka Ameerika Ühendriikides ja Brasiilias.

Eesti Energia strateegiline eesmärk on pakkuda digitaalsete lahenduste toel suurepärast kliendikogemust ning jõuda 2024. aastaks 1 miljoni kliendini Läänemere piirkonnas.

Allikas: Eesti Energia

Foto: Rita Helisma / Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0