EhitusUudised

Disaini- ja arhitektuurigaleriis avatakse TalTechi arhitektuuri eriala lõputööde näitus

Print Friendly, PDF & Email

Disaini- ja arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6) avatakse täna, 14. juunil kell viis õhtul TalTechi arhitektuuri eriala magistritööde näitus, mida kõik huvilised saavad külastada kuni 4. juulini. Näitus keskendub liitreaalsusele, biomaterjalidele, hoonete 3D-printimisele, tulekahjusimulatsioonidele ja superisolatsioonimaterjalidele.

TalTechi arhitektuuri eriala noored arhitektid, kelle lõputöödega saab näitusel tutvuda on: Elis Märks, Arthur Frederic Naursberk, Gea Hein, Saamuel Rammo, Vladislav Kalames, Katarina Koroljova, Anna Solts, Allar Esko, Tristen Vardja ja Tauri Tamme.

Õppeaasta 2020–21 on olnud sotsiaalse distantseerimise ja online-juhendamise aasta. Magistritöid iseloomustab uute tehnoloogiate, sealhulgas liitreaalsuse, biomaterjalide, hoonete 3D-printimise, asjade Interneti, tulekahjusimulatsioonide ja superisolatsioonimaterjalide pakutavate võimaluste uurimine.

Disaini- ja arhitektuurigaleriis avatakse TalTechi arhitektuuri eriala lõputööde näitus
Foto Saamuel Rammo lõputööst “Kohanev arhitektuur Põhja-Eesti pärandihoidla näitel“. Foto TalTech

Teisalt peegeldavad magistritööd ka arhitekti rollide mitmekesisust ja käsitlevad ühiskonna seisukohalt olulisi küsimusi. Arthur Frederic Narusberki ja Katarina Koroljova projektid programmeerivad ümber kõrge kultuurilise ja ajaloolise väärtusega kohti; Elis Märks käsitleb vananeva elanikkonna küsimusi ja adresseerib neid seenioride kodu tüpoloogia näitel ning Gea Hein tutvustab väheneva rahvaarvuga Viljandi linna raudteejaama piirkonna taaselustamise visiooni.

Disaini- ja arhitektuurigaleriis avatakse TalTechi arhitektuuri eriala lõputööde näitus
Elis Märks käsitleb lõputöös “Kognitsiooni toetamine linnaruumiliste ja arhitektuursete võtete abil seenioride kodu näitel” vananeva elanikkonna küsimusi. Foto TalTech

TalTech arhitektuuri ja urbanistika akadeemias antakse igal aastal väljapaistvamale magistritööle Irina Raua nimeline preemia. Sel aastal valiti preemia vääriliseks Katarina Koroljova lõputöö projekt „Skoone bastioni taassünd. Tallinna uus kontserdimaja”, mille juhendaja on Ignar Fjuk.

Akadeemia eesmärk on pakkuda võimalusi erinevate teadusharude loominguliseks koostööks avaliku sektori, tööstuse ja teiste juhtivate uurimiskeskustega. Akadeemia fookuses on teaduspõhine arhitektuuriharidus, mis annab tulevastele elukeskkonna kujundajatele head oskused ja teadmised jätkusuutlike ruumilahenduste loomisel

Allikas ja fotod: TalTech

Esifoto: Allar Esko lõputööst “TalTechi arhitektuuri ja urbanistika akadeemia – võimalike stsenaariumite võrdlev analüüs