Uudised

Berrichi nahahooldustooted pälvisid maineka ökosertifikaadi

Print Friendly, PDF & Email

Augusti alguses sai Eesti looduskosmeetika bränd Berrichi oma toodetele Day, Eye, Light, Hand ja For Men maineka looduskosmeetika sertifikaadi COSMOS NATURAL, mis kinnitab kosmeetikatoodete vastavust Ecocert Greenlife standardile. Tegemist on ühe hinnatuima ja ühtlasi ka rangeima kosmeetikatoodete standardiga.

Berrichi kreemid on sündinud koostöös Tallinna Ülikooli Loodus- ja Terviseteaduste Instituudi teadlastega. Kõik Berrichi kreemid sisaldavad unikaalset astaksantiini ja furtsellaraani kombinatsiooni, millel on teaduslikult tõestatud sügavalt niisutav ja vananemisvastane toime. Astaksantiin on mikrovetikast Haematococcus pluvialis pärit ja furtsellaraan Läänemere punavetikast Furcellaria lumbricalis saadud antioksüdant. Astaksantiin parandab naha tekstuuri ja elastsust, tasakaalustab niiskustaset ja vähendab enneaegset kortsukeste teket. Furtsellaraan aeglustab vananemisprotsesse ja tagab naha niiskuse sügavuti.

Looduskosmeetika üks olulisim rahvusvaheline sertifikaat COSMOS NATURAL määrab kosmeetikatoote loodusliku koostise, laadi, valmistamise, pakendamise ja ladustamisviisi, samuti dokumendihalduse ja kommunikatsiooni kvaliteedi. Selle sertifikaadi saanud tooted on läbinud range kontrolli, mis tõestab ettevõtte keskkonnasõbralikkust kõigis neis valdkondades ja toodete koostisainete orgaanilist päritolu.

COSMOS NATURAL sertifikaadi saanud toodetes ei ole parabeene, fenoksüetanooli, parfüümi ega sünteetilisi värvained ning vähemalt 95% toodetes sisalduvatest ainetest on looduslikku päritolu. Samuti ei sisaldu toodetes GMO-aineid. Ettevõttel on keskkonnasõbralikud tootmis- ja töötlemisprotsessid ning tootepakendid on taaskasutatavad.

COSMOS NATURAL sertifikaadi taotlemine on võrdlemisi pikk protsess. Taotlemise käigus peab olema valmis ka selleks, et oma tööprotsessides, kasutatavates materjalides või koostisainetes tuleb teha sisulisi muudatusi. Sertifikaadi kõrged nõudmised teevad sellest aga väga usaldusväärse märgise, mida tasub looduskosmeetika toodetelt otsida, et olla toote kvaliteedis ja puhtuses kindel.

Euroopas on Ecocert Greenlife’i standardiga hinnatud ettevõtteid eri valdkondades (kosmeetika, puhastus, desinfitseerimine, tekstiil) kokku umbes 1400. Näiteks Saksamaal on selliseid ettevõtteid 53, Soomes 19, Rootsis 16, Lätis 7, Leedus 4 ning Eestis 4. Kosmeetikatootjatest vastab Ecocert Greenlife’i standardile Saksamaal 41, Soomes 16, Rootsis 15, Lätis 6, Leedus 3 ja Eestis vaid 3 ettevõtet.

Allikas ja foto: Berrichi