EnergiaUudised

ABB AS tõi turule uuendusliku energiasalvestuslahenduse

Print Friendly, PDF & Email

ABB AS tõi turule uuendusliku energiasalvestuslahenduse, mis on mõeldud elektrivõrgu tõhususe tõstmiseks. Akuenergia salvestus annab energiaväljakutsete lahendamiseks lisavõimalusi paljudele elektrisüsteemi osalistele nii tootjate kui kasutajate poolt nagu tehnovõrgud, tööstused, elu- ja ärihoonete haldajad, elektritranspordi korraldajad ning taastuvenergia tootjad. ABB tutvustas uusi lahendusi märtsi alguses toimunud energiaalasel visiooniüritusel.

Energia salvestamine tõstab võrgu tõhusust igal tasandil, eelkõige elektritaristu toetamises tippkoormuste ajal. Salvestusseadmete moodulkonstruktsioon võimaldab lisada täiendavaid akusid ja transportida seadmeid hõlpsat uutesse asukohtadesse. Selline funktsionaalsus võimaldab kliendil investeerida alguses mõõdukamalt, võimalusega hiljem akumahtu lisada ning viia oma investeeringud vastavusse vajadustega.

Uue energiasalvestuslahenduse kasutamine võimaldab toime tulla lähituleviku energiaväljakutsetega

„ABB lahendused pakuvad klientidele laia segmendi- ja rakendusekatvust energiasalvestuses,“ märkis ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen. „ABB suudab pakkuda tänu laiale portfellile täislahendust, mis vastab tuleviku elektrivõrgu väljakutsetele.“

ABB Eesti komplektalajaamade tehas ehk ABB Grupi elektrifitseerimise ärivaldkonna jaotuslahenduste tehas koos kohapealse globaalse arenduskeskusega on teinud investeeringuid ja arendanud uusi salvestusseadmeid juba viimased paar aastat. Tehase kliendid on peamiselt võrguettevõtted, tööstused ning tehno-, laadimisvõrkude ja taastuvenergia parkide arendajad.

„Täna pakume me klientidele mitmekülgseid lahendusi ja võimalusi,“ ütles tehase juht Hardi Tammis. „Meie valikus on kiirlaadimislahendused erinevas „pakendis“, nii konteinerisarnases kui ka koos klassikalise alajaamaga, aga ka tagavaraenergia võimekusega alajaamad näiteks koos päikesepaneelidega.“

ABB Eesti komplektalajaamade tehas on oma unikaalset salvestustehnoloogiat arendanud mitu aastat, tänaseks jõudnud esimeste suurte tarneteni Euroopas: Soome, Rootsi, Itaaliasse, Suurbritanniasse ja Hispaaniasse. Salvestus- ja laadimislahendused tarnis ABB Eesti tehas üleeuroopalisele kiirlaadimisvõrgustiku konsortsiumile Ionity (BMW Grupi, Ford Motor Company, MB AG ja Volkswagen Grupi loodud ühisettevõte), kelle eesmärk on ehitada suuremate võimsustega alalisvoolu-laadimisvõrk elektrisõidukitele Euroopa peamiste maanteede juurde.

ABB tegutseb Eestis alates 1992. aastast. Ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). ABB Eesti komplektalajaamade tehas on asutatud 2007. aasta ja annab täna tööd ligi 200 inimesele.

Allikas ja foto: ABB

Fotol on ABB salvestus- ja laadimisseade

Vt ka Uudne lahendus taastuvenergia salvestamiseks

Uudne lahendus energiasalvestite optimaalseks juhtimiseks