JäätmedUudised

Rimi lahendab koos Taani idufirmaga kodudes toiduraiskamise probleemi

Print Friendly, PDF & Email

Rimist on saanud maailma esimene toiduainete jaemüüja, mis käivitab tehisintellektil töötava rakenduse “Tühjenda oma külmik”. Eesmärk on aidata vähendada toidujäätmete hulka seal, kus probleem kõige suurem – meie kodudes. Lahendus on lihtne ja mugav. Klient sisestab oma köögis leiduvad toiduained või toidujäägid Rimi kodulehel asuvasse rakendusse ning virtuaalne kokk pakub tervislikke ja kvaliteetseid retsepte, mis sisaldavad valitud koostisosi.

” “Tühjenda oma külmik” rakendust kasutades saab vaid mõne klikiga olemasolevatest toiduainetest, mis muidu läheksid prügikasti või tublimatel komposti, kokata hoopis tervislikke roogi,” räägib Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats. 

Toidujäätmed on endiselt suur probleem. Keskkonnaministeeriumi tellitud uuring näitab, et toidujäätmetest poole ehk ligikaudu 84 000 tonni moodustab raisku läinud toit. Eestis on raisatud toidu väärtus hinnanguliselt 164 miljonit eurot aastas. “Leidsime koos partneritega viisi, kuidas aidata klientidel teha väikseid samme nii selle probleemi lahendamiseks kui tervislikuma toitumise propageerimiseks. Toidukao vähendamine ja tervislike alternatiivide pakkumine on Rimi jaoks olulised. Uuenduslike digitaalsete tööriistade abil saame seda teha lihtsamalt kui kunagi varem,” lisab Bats.

Rimi viib projekti ellu koostöös Taani idufirmaga Plant Jammer, mis koos kogenud kokkadega on koolitanud tehisintellekti pakkuma tervislikke ja kvaliteetseid toiduretsepte kodus leiduvatest koostisosadest. Tööriista kasutajatel on katsetamiseks lugematu arv retsepte, sealhulgas wokid, supid, pitsad, pastaroad, salatid, takod, risotod, quiche’id, hautised, vormiroad, samuti gluteenivabad, vegan- ja taimetoidud.

“Me ei püüa lihtsalt leida vastust ühele korduma kippuvale küsimusele “Mida me täna sööme?”. Meie eesmärk on julgustada inimesi sööma tervislikumalt, viskama vähem toitu ära ja laiendama oma toiduvalikut,” räägib Plant Jammeri asutaja ja tegevdirektor Michael Haase.” Plant Jammer asutati pärast mõistmist, et 80% inimestest valmistab igal aastal ühte ja sama kümmet retsepti nagu nad harjunud on. “Meil ​​on väga hea meel, et Rimist on saanud esimene jaekett, kes kasutab meie platvormi,” ütleb  Michael Haase.

Rimi uus rakendus “Tühjenda oma külmik” on kõigile tasuta kasutamiseks ja selle leiab Rimi kodulehelt

Allikas ja foto: Rimi