Innovatsioon

Neste teadlased pälvisid Euroopa Aasta Leiutaja auhinna

Print Friendly, PDF & Email

Euroopa Aasta Leiutaja innovatsiooniauhinna tööstuse kategoorias pälvis 2022. aastal Eesti firma Skeleton ning 2023. aastal tulid võitjaks Neste teadlased, kes on loonud säästva lennukütuse, taastuvdiisli ning mitmeid taastuvtoorainest lahendusi plasti- ja keemiatööstuses kasutamiseks. Auhinda annab välja Euroopa Patendiamet, pidulik tseremoonia toimus 4. juulil Hispaanias Valencias.

Neste innovatsioonikogukonna nimel võtsid auhinna vastu Pia Bergström, Annika Malm, Jukka Myllyoja, Jukka-Pekka Pasanen ja Blanka Toukoniitty. Auhinna pälvisid nad jäätmete ja jääkainete kvaliteetseteks taastuvlahendusteks muutmise eest ning sellega seotud innovatsioonitöö ja patentide loomise eest.

„Soovime südamest tänada koostööpartnereid, kes on oma oskusteabe, pühendumise ja vankumatu toetusega panustanud Neste jõupingutusse jäätmete ja jääkainete muutmisel kvaliteetseteks taastuvenergia lahendusteks. Auhind on tasu meie koostöö ja pikaajalise raske töö eest ühiste eesmärkide nimel,“ ütles Neste võidumeeskond.

„Ettevõttena oleme Euroopa Aasta Leiutaja auhinna saamise üle põnevil ja see teeb meile suurt au. See on tunnustus, mis peegeldab meie innovatsioonikogukonna nutikust, kirge ja lakkamatut jõupingutust tipptulemuste nimel. Auhind annab meile jõudu pühenduda innovatsioonile ja tugevdab meie positsiooni tööstusharu liidrite hulgas. Soovin südamest õnnitleda võitjaid auhinna puhul ja tänada neid panuse eest ettevõtte edusse,“ ütles Neste innovatsiooniosakonna asepresident Lars Peter Lindfors.

Innovatsioon on olnud Neste kasvumootor ning üks ettevõtte edu võimaldajatest. Neste pühendub jätkuvalt oma teadus-, arendus- ja innovatsioonitöö edendamisele, et luua uudseid innovatsioonilahendusi, mis vastavad tööstuse väljakutetele ja vajadustele. Prestiižne tunnustus motiveerib ettevõtet veelgi rohkem püüdlema tipptaseme poole ja nihutama innovatsiooni piire.

Neste on maailma juhtiv taastuvdiisli ja jätkusuutliku lennukikütuse tootja. Ettevõtte 2030. aasta eesmärk on vähendada klientide kasvuhoonegaaside heitkoguseid igal aastal 20 miljonit tonni. Firma ehitab Porvoo kütusetehase kõige jätkusuutlikumaks rafineerimistehaseks Euroopas. Aastaks 2035 püütakse jõuda süsinikuneutraalse tootmiseni ning aastaks 2040 vähendada süsinikuemissiooni müüdud toodetes 50% võrra. Nestel on kõrged standardid tarneahelates, bioloogilise mitmekesisuse säilimise ja inimõiguste valdkonnas. Ettevõtte tegevust on tunnustatud Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksiga ja kõrge kohaga maailma jätkusuutlike ettevõtete Global 100 nimekirjas.

Allikas ja foto: Neste