Jäätmed

Moodsad taaraautomaadid tulevad Tartu tehasest

Print Friendly, PDF & Email

Tartus moodsaimaid taarautomaate tootev ettevõte HANZA Mechanics teeb koostöös automaate majandava RVM Systemsiga ringmajandusmaailmas revolutsiooni – ettevõtted varustavad uudsete pakendikogumismasinatega kogu maailma. HANZA taaraautomaadid on ülimoodsad kalla-tüüpi pakendite tagastamismasinad. Automaadid teevad taara kogumise mugavaks, sest võimaldavad kasutajal eri tüüpi, sh klaastaara, korraga masinasse kallata. 

„HANZA tehases aitame maailma päästa mitmel moel: meie juures valmivad mitmed erisugused kõrgtehnoloogilised seadmed ja masinad meditsiinivaldkonna ja  toiduainetööstuste jaoks, samuti taaskasutusseadmed,“ sõnas HANZA Mechanics Tartu tehasejuht Rainer Kallas. „Oleme eriti uhked oma töötajate üle, sest tänu neile suudame klientidele pakkuda tipptasemel tehnoloogiat. Ka pakendikogumislahendusi arendame pidevalt paremaks. Koostöös RVM Systemsiga loodud uued Mega taaraautomaadid on kiired, lihtsad ja tagastajale mugavad, aga ka moodsaima tehnoloogiaga,“ lisas Kallas.  

Moodsaid automaate kasutava, müüva ja terviklahenduste pakkuja RVM Systemsi tegevjuht Tarmo Koreiniku sõnul on HANZA taaraautomaadid ainulaadsed. „Ma loodan, et peagi saavad kliendid kalla-tüüpi ja klaasi vastu võtvaid masinaid kasutada üle kogu Eesti. Hetkel on uued taaramasinad paigaldatud Tallinnasse Peterburi tee Rimisse ja Pärnusse Port Arturi Coopi,“ sõnas Koreinik ning lisas, et RVM Systems moderniseerib taara kogumislahendusi järjepidevalt. „Kõrgtehnoloogiliste lahenduste loomine ja tootmine Eestis, kus pandipakendite kogumine on ülihästi käima läinud, võimaldab meil viia saadud kogemust ka teistesse riikidesse.“ 

Pandipakendite tagastamine on Eestis muljetavaldaval tasemel. Eesti Pandipakendi andmetel jõuab igast  kümnest müüdud pakendist keskmiselt üheksa tagasi ringlusse, ringlussevõtu määr küündib keskmiselt 87 protsendini.

„Ringmajanduse seisukohalt on oluline, et kord turule lastud materjalid püsiksid ringluses võimalikult kaua. Pandipakendite kogumislahendused toimivad Eestis hästi – suur osa pandiga varustatud taarast tuuakse tagasi. On oluline, et süsteem areneks edasi, et kliendi mugavus järjest paraneks. On ka oluline, et suudaksime ära kasutada ringmajanduse paremaks toimimiseks moodsat tehnoloogiat. Näen, et RVM Systems ja HANZA Mechanics panustavad sellesse igapäevaselt. Taaraautomaati nähes taaraautomaati ei kujutata ettegi, missugune kõrgtehnoloogiline arendamine käib selleks, et masin oleks targem, mugavam ja kiirem,“ rääkis Eesti Ringmajandusettevõtete Liidu tegevjuht Margit Rüütelmann

Allikas ja foto: ERML