Uudised

Keskkonnasõbralikuim ettevõte 2019 on Estonian Cell AS

Print Friendly, PDF & Email

Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhataja Andrus Treier kuulutasid 22. oktoobril välja möödunud aasta keskkonnasõbralikuma ettevõtte, kelleks osutus Estonian Cell AS. Võitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuselt kuni 35 000 euro väärtuses tuge, et vähendada oma keskkonnajalajälge ka tulevikus.

2019. aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil osales 24 kandidaati. Jaanuaris selgusid peale tunnustuste ja eriauhindade saajate neli nominenti (UpSteam Eesti OÜ, Eesti Pandipakend OÜ, Lindström OÜ ja Estonian Cell AS), kes kandideerisid ettevõtte üldvõidule, mis plaaniti anda välja juunis toimuma pidanud keskkonnagalal. 

2019. aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte nominendid

Konkursi võitja Estonian Cell AS on Eesti suurim biogaasi tootja. Ettevõte rajas uue aeroobse reoveepuhastusjaama, kus kasutatakse uuenduslikku jämemullitehnoloogiat, mis tagab senisest tõhusama puhastusprotsessi ja puhtama heitvee. Seejuures annab uus reoveepuhastusjaam olulise elektrienergia kokkuhoiu.

Keskkonnaminister Rene Koka sõnul olid kõik valitud nominendid tugevad ja seetõttu ei olnud neist võitja välja selgitamine lihtne. „Estonian Cell paistis silma järjepidevusega, tegemist on vastutustundliku ettevõttega, kes otsib uusi võimalusi, et tegutseda loodust säästvamalt“ tunnustas keskkonnaminister aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursi võitjat.

„Estonian Cell on hea näide suurest tööstusettevõttest, kes teeb keskkonnahoidlike lahenduste kasutuselevõtuks märkimisväärseid investeeringuid,“ märkis  KIKi juhataja Andrus Treier. „Oluline on esile tõsta just järjepidevust – tunnustasime Estonian Celli sama tiitliga ka 2014. aastal. Keskkonnahoid hõlmab paljusid tegevusi alates teadlikkuse kasvatamisest kuni mahukate investeeringuteni, mis toob lõpuks ka suurima mõju. Heaks näiteks on Estonian Celli hiljutine investeering pleegitusprotsessi ja reovee aeroobse puhastussüsteemi ümberehitamiseks, kuhu KIK ka õla alla pani.“ 

UpSteam Eesti OÜ on Eesti ettevõte, kes pakub uuenduslikku autopesuteenust, mida saab tellida mobiilirakenduse või veebiplatvormi kaudu. Teenust osutatakse nii autopesuks mõeldud kaubikute kui ka jalgratastega. Auto pesemiseks kasutatakse keskkonnasõbralikke pesuvahendeid ning autode ümbrus jääb pärast pesu puhtaks. UpSteami jalgratastel autopesu võimaldab auto väljast puhtaks pesta ligikaudu 1 liitri vedelikuga.

Eesti Pandipakend OÜ on pandipakendite kogumisega tegelev taaskasutusorganisatsioon, mis on 15 tegutsemisaasta jooksul kokku kogunud ja taaskasutusse suunatud üle 3,8 miljardi pandiga joogipakendi. 2019. aastal tõi ettevõte turule prügistamist vähendavad korduskasutatavad panditopsid.

Tekstiili renditeenuse ettevõte Lindström OÜ järgib ringmajanduse põhimõtteid, et vähendada materjalikulu, tegevuskulusid ja jäätmete hulka ning seeläbi ka ökoloogilist jalajälge. Enamik Lindströmi tekstiilitoodetest saab oma elutsükli lõppedes uue elu – õlilappidest õlimatid, õlimattidest imamispoomid, hotellitekstiilidest puhastuslapid, froteerättidest uued rõivad, tööriietest kaelarätid, ostukotid, majade isolatsioon, vaipadest asfalt, poksikoti täide jne.

2018. aasta kõige keskkonnasõbralikuma ettevõtte tiitli sai FreshGO OÜ keskkonnahoidliku e-kaubanduse eestvedamise eest

Allikas: Keskkonnaministeerium

Foto: Aron Urb