InnovatsioonUudised

Mobiilset autopesuteenust pakkuv UpSteam lõi käed Norra e-jalgratta tootjaga

Print Friendly, PDF & Email

Liikuvat ilma veeta autopesuteenust pakkuv idufirma UpSteam alustas augustis koostööd Norra e-jalgrataste tootjaga CityQ, eesmärgiga muuta autopesutööstus senisest keskkonnahoidlikumaks. Kolm aastat kestva projekti raames töötatakse välja spetsiaalne elektriline pesuratas ning viiakse UpSteami tehnoloogiline platvorm uuele tasemele. Projekti “Green ICT” eelarve on 1,4 miljonit eurot ning see jaotub võrdselt UpSteami ja CityQ vahel. Projekti rahastavad EAS ja Norway Grants.

Ettevõtte asutaja Martin Kristersoni sõnul soovib firma toetada kliimaneutraalsust ja propageerida vee säästmise vajalikkust ning seeläbi vähendada autopesutööstuse keskkonnamõju. Iga uus UpSteami klient aitab kaasa selle eesmärgi elluviimisel.

UpSteam prognoosis käesoleva aasta kasvuks ligi 30%. Kuna COVID-19 pandeemia on tänaseks suure osa prognoositud kasvust ära söönud, otsustati rahakaasamise plaanid edasi lükata. Novembris tuli vastu võtta mitu rasket otsust, sh suleti Poola turg ja koondati mõned võtmemeeskonna liikmed. “Laienemise ja vähemtähtsate äritegevuste ajutine peatamine aitab meil hoida teravamat fookust Eesti ja Soome turu kasvatamisel. Täna kogume varasemast rohkem klientidelt tagasisidet. Tänu sellele mõistame paremini klientide ootusi,” kinnitas Kristerson

Keerulisele olukorrale vaatamata valmistub UpSteam uute lahenduste elluviimiseks. Tänu Norra Green ICT toetusele on nüüd piisavalt ressursse, et digitaliseerida autopesu protsessi veelgi ning luua targemaid lahendusi klientide aktiivsuse suurendamiseks. Kristersoni sõnul ei ole neil otseselt vahet, kas klient peseb autot iga 2 nädala tagant või paar korda aastas. Firma eesmärk on disainida oma teenus ja platvorm selliselt, et autopesud toimuksid UpSteamiga. Sellele aitab kaasa klientide tarbimisharjumustele toetuva meeldetuletussüsteemi loomine.

UpSteam on 2017 veebruaris tegutsemist alustanud Eesti iduettevõtte, mis pakub liikuvat autopesuteenust ühendades omavahel autoomanikud ja mobiilsed autopesijad. Ettevõtte asutajad on Martin Kristerson, Valjo Kütt ja Aleksis Anijärv. 2018. aastal osales UpSteam Eesti suurimal äriideede konkursil Ajujaht, kus jõuti kolme parema hulka. 2019. aastal tuli UpSteam turule autopesu mobiilirakendusega, veeta autopesu tootega, laieneti Helsingisse ja Funderbeam platvormil kaasati 1 miljon eurot. Viimasel kahel aastal on UpSteam arvatud Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte nominantide hulka.

Keskkonnameedia

Foto UpSteam