EestiEnergiaInnovatsioon

Termostaat Themo arvestab elektri hinda

Print Friendly, PDF & Email

Eesti sturt-up Smart Load Solutions OÜ tõi veebruaris turule termostaat Themo, mis võimaldab küttearvetelt säästa kuni 60%.

Themo kasutab tuhandeid andmepunkte, et otsustada, millal elektrit tarbida. Seade arvestab majapidamise unikaalset tarbimisprofiili, määratud küttegraafikut, välisilma ja hetke elektri turuhinda.

Themo interaktiivne LED rõngas muudab värvi vastavalt elektri hetke hinnale. Kui Themo värvub punaseks, siis on elektri hind kallis ning näiteks pesumasina tööle panemisega tasub oodata.

Intelligentse juhtimisega termostaat hoiab põranda soojas, kuid tarbija maksab elektrimüüjale kuni 60% vähem. Themo võimaldab säästa kütte arvet keskmiselt 8€/m2 aastas.

Kui päiksepaneelid ja tuulikud toodavad palju energiat, siis elektrihind langeb. Themo kütab põrandat just siis, kui elektrivõrgus on palju taastuvenergiat. 5 m2 põranda targa kütmisega säästab Themo keskkonnale fossiilsete kütuste põletamise arvelt kuni 500 kg CO2 aastas.

Seda, kui palju seadmed su kodus elektrit tarbivad, saad jälgida oma mobiiltelefonist. Samuti saad mobiili abil seadmeid sisse või välja lülitada.

Rohkem teavet Themo kohta leiad Smart Load Solutions kodulehelt.

Allikas ja foto:  Smart Load Solutions

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga