Innovatsioon

Sulpac Oy võitis Euroopa ringmajanduse auhinna

Print Friendly, PDF & Email

Soome startup Sulpac OY võitis novembris Euroopa ringmajanduse auhinna Green Alley Award 2017. 30 000 euro suurune auhind anti ökoloogilise, plastpakendile alternatiivi pakkuva pakendilahenduse eest.

Soomlaste pakend Sulapac® valmistatakse puidust ja looduslikest sideainetest. Biolagunevad pakendid on vee-, õli- ja õhukindlad. Sulapac® pakendite valmistamiseks saab kasutada samu tootmismeetodeid kui plastpakendite puhul. Ka hinna poolest suudavad Sulapac® pakendid konkureerida plastpakenditega. Praegu garanteerib firma pakendite 12 kuu pikkuse säilimise, sama kaua säilivad ka looduskosmeetika tooted. Kuid ettevõte on seadnud eesmärgiks töötada välja pakendid, mis kestavad 30 kuud. Kui esimesed pakendid on välja töötatud kosmeetikafirmade toodangut silmas pidades, siis lähitulevikus plaanib Sulpac hakata valmistama ka toidu- ja joogipakendeid.

Sulpac Oy asutati 2016. aastal. Soomlased Suvi Haimi ja Laura Kyllönen disainisid ökoloogilised biolagunevad pakendid luksuslike kosmeetikatoodete tarvis. Ettevõtte käivitamisest esimese tooteni jõuti aastaga. Esimesena võttis Sulapac® pakendi kasutusele Soome looduskosmeetikafirma Niki Newd selle aasta märtsis. Täna teeb Sulpac koostööd ka kosmeetikafirmadega Naviter Oy, Flow Cosmetics ja Lumene Oy.

Auhinnale Green Alley Award kandideeris kuus finalisti Iirimaalt, Hollandist, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Soomest. Finalistid esitlesid oma äriideed kohtunikele ja publikule. Enne esinemist kohtuti jäätmekäitlusettevõtete ja startup-firmade asjatundjatega, kellega arutati finalistide tulevikupotentsiaali, riske ning tugevaid ja nõrku külgi.

Auhind Green Alley Award anti välja neljandat korda. Varem on Soome firmad finaali jõudnud kahel korral. Eelmised Soome finalistid olid RePack ja ResQ Club.

Auhinda annab välja Landbell Group ja selle väljaandmist toetavad finantsteenuseid pakkuv firma Seedmatch, Londoni investeerimisettevõte Bethanal Green Ventures, European Recycling Platform (ERP) Finland ning Euroopa Liidu teadus- ja innovatsiooniprogrammi Horizon 2020 ringmajandusprojekt R2Pi.

Kuigi ettevõte on noor, on Sulpac Oy tooted Euroopas juba tähelepanu pälvinud. Peale Green Alley Awards auhinna pärjati firma sel sügisel veel kahe auhinnaga. Pariisis pälvis Sulpac Oy keskkonnasõbraliku pakendi kategoorias ilutööstuse auhinna Sustainable Beauty Awards ja Monacos messil LUXE PACK auhinna Green Awards parima rohelise pakendilahenduse eest.

Keskkonnatehnika