ÕigusUudised

Riigikogu liikmed lõid jalgrattasõprade toetusrühma

Print Friendly, PDF & Email

Riigikogu liikmed moodustasid 16. novembril jalgrattasõprade toetusrühma. Rühma eesmärk on aidata ka seadusandlikul tasemel kaasa sellele, et jalgrattaga liiklemine oleks üle kogu Eesti ohutum ja mugavam.

Toetusrühma esimehe Raimond Kaljulaidi sõnul on jalgrattasõprade toetusrühma moodustamine oluline kolmel põhjusel. Esiteks on jalgratas erakordselt keskkonnasõbralik liikumisvahend. Mida rohkem kasutatakse isikliku auto kõrval alternatiivseid liikumisviise, seda tõenäolisem on kliimaeesmärkide saavutamine. Teise eesmärgina tõi Kaljulaid esile, et kui linnad on jalakäija-, jalgratta- ja ühistranspordisõbralikud, siis vähenevad ka leibkondade kulutused. „Paljud pered ei pea enam tingimata isiklikku autot omama ja säästavad aastas tuhandeid eurosid, mis kuluksid autoliisingule, kindlustusele, kütusele ja hooldusele,“ selgitas Kaljulaid.

Kolmas põhjus on Kaljulaidi sõnul kasu tervisele. „Meie tervisenäitajad, eriti laste vähene liikumine, on murettekitavad. Selle trendi muutmiseks on vaja muuta jalgsi ja rattaga liiklemine ohutumaks ja mugavamaks.“ Kaljulaid lisas, et rühma eestvedajatel on edasiste sammudena mõtteid seadusandlikest algatustest.

Toetusrühma aseesimees on Jaak Juske, rühma kuuluvad ka Riina Sikkut, Ivari Padar, Jevgeni Ossinovski, Indrek Saar, Mart Võrklaev ja Helmen Kütt.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale. Samuti saavad nad toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve. XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 75 toetusrühma.

Allikas: Riikigogu

Foto: Ahshea1 Media / Pexels