Energia

Caverion ja ABB teatasid koostööst energiatõhusate hoonete arendamise kiirendamiseks

Print Friendly, PDF & Email

ABB ja ettevõte Caverion teatasid täna, 14. septembril, kokkuleppest energiatõhusate ja jätkusuutlike hoonete arendamise kiirendamiseks. Koostöö eesmärk on pakkuda klientidele kõrgetasemelisi ja nutikaid lahendusi süsinikuneutraalsete hoonete ehitamiseks ning kestlikkuse alaste eesmärkide saavutamiseks.

ABB tehnoloogiliste lahenduste, sealhulgas Mission to Zero, ning Caverioni jätkusuutlike lahenduste ja süsteemide integreerimise võimekuse ühendamine laiendab mõlema ettevõtte pakkumist Balti riikides, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal ja Austrias. Täiustatud pakkumist saab kasutada nii uute hoonete ehitamisel kui moderniseerimisel, et vastavalt klientide üha arenevatele nõudmistele muuta hooned automaatsemaks, intelligentsemaks ning jätkusuutlikumaks. Nutihoonete optimaalsed tingimused suurendavad ka lõppkasutaja hea- ja rahulolu.

„Kokkulepe Caverioniga tõestab, et ABB teeb pidevaid jõupingutusi, et muuta ühiskond süsinikuneutraalseks,“ märkis ABB elektriseadmete ärivaldkonna nutihoonete divisjoni turundus- ja müügijuht Uwe Laudenklos. „Jõud ühendades võimaldame klientidel veelgi kiiremini saada osa kõige uuematest jätkusuutlikkuse vajadustele vastavatest nutiehitustehnoloogiatest.“

„Soovime Caverionis meie väljatöötatavate ja pakutavate lahendustega muuta iga kliendi elu jätkusuutlikumaks,“ ütles Caverioni teenuste, lahenduste ja jätkusuutlikkuse juht Kari Sundbäck. „Oleme ABB-ga koostöö laiendamisest elevil, sest meil on ühised eesmärgid muuta ühiskond jätkusuutlikuks ja süsinikuneutraalseks. Pakume ühiselt klientidele kõrgetasemelisi energiatõhusate ja jätkusuutlike hoonete lahendusi.“

ABB Mission to Zero tähendab hoonete rajamisel ja tootmisel püüdlemist jätkusuutlikkuse visiooni poole, seda nii energiasõltumatuse kui CO₂-neutraalsuse osas. See saavutatakse elektrifitseerimise ja hajaenergia ressurssidel põhineva tehnoloogiaga seotud mõõtmis- ja energiahalduslahenduste kasutamise kaudu, mida täiendab taastuvenergia hange.

Caverion tagab töökindluse ja inimeste heaolu, muutes rajatud keskkonnad nutikaks ning jätkusuutlikuks. Caverioni nõustamisteenused ja nutilahendused, sealhulgas hooneautomaatika ja teised digilahendused, suurendavad hoone energiatõhusust terve elutsükli lõikes. Need on koos nutikate jätkusuutlike jahutus- ja küttelahenduste ning Caverioni kaugjuhtimiskeskusega hoone heitevabaks muutmisel keskse tähtsusega. Täpsem teave Caverioni energianõustamis- ning energiatõhususe alaste teenuste kohta.

Allikas ja foto: ABB